رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-19 10:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 149712

کشف پرونده اخاذی اینترنتی از شهروند گلستانی

انتشار تصاویر

رئیس پلیس فتا استان گلستان از کشف پرونده تهدید و اخاذی از یک شهروند گلستانی خبر داد . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: در پی وصول یک فقره مرجوعه قضایی با عنوان تهدید و اخاذی از شهروند گرگانی، موضوع  در دستور کار کارشناسان پلیس فتا گلستان قرار گرفت.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکیه و رؤیت مستندات مربوطه مشخص شد که متهم پس از به دست آوردن تصاویر شخصی شاکیه، در شبکه اجتماعی اینستاگرام و واتساپ اقدام به تهدید وی کرده و خواهان مبالغی درازای منتشر نکردن این تصاویر شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته، متهم که از آشنایان و هم‌محلی شاکیه است، شناسایی و در یک اقدام موفق پلیسی توسط کارشناسان پلیس فتا گلستان دستگیرشد و ضمن اعتراف به عمل مجرمانه خود اظهار داشت که پس از به دست آوردن اطلاعات شاکیه، قصد اخاذی از وی را داشته است.

سرهنگ پرسا گفت: پس از تکمیل تحقیقات، متهم  جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

این مقام مسئول از شهروندان خواست تا از انتشار اسناد، مدارك هويتي و نیز مطالب خارج از عرف و غيرقانوني در فضای مجازی خودداری کنند و یادآور شد: تهدید به انتشار اطلاعات خصوصی و اخاذی، در فضای مجازی جرم است و با عاملان این رفتارها برابر قانون جرائم رایانه‌ای با قاطعیت رفتار خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از هم‌وطنان خواست: در جهت کمک به تأمین امنیت جامعه، ضمن همکاری با پلیس، اقدامات و فعالیت‌هایی را که مغایر با قانون جرائم رایانه‌ای می‌باشد را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط