رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-19 10:17
تنظیم اندازه قلم

پ

2:02
کد خبر: 149713

دستگیری هکر درگاه‌های پرداخت الکترونیکی

هکر درگاه‌های پرداخت الکترونیکی در خوزستان دستگیر

رئیس پلیس فتا خوزستان از دستگیری هکری که با سوءاستفاده از آسیب‌پذیری برخی از درگاه‌های پرداخت، اقدام به خریدهای میلیونی کرده خبر داد و گفت: متهم با این روش ضرر و زیان فراوانی به فروشگاه‌های اینترنتی وارد کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا استان خوزستان اظهار داشت: حسب دستور قضايي پرونده‌ای مبنی بر سوءاستفاده از درگاه‌های پرداخت الکترونیکی به این پلیس ارجاع داده شد که در آن شخصی با استفاده از آسيب‌پذيري برخی از درگاه‌های پرداخت الکترونيک، با پرداخت هزينه ناچیز بابت ارزش واقعي اجناس، اقدام به خريد محصولات از شركت‌هاي مختلف ‌کرده و آنها را از طريق اداره پست تحويل مي‌گرفت. 

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع پرونده مقدماتی تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. با بررسي‌هاي فني و اقدامات پليسي مشخص شد كليه محصولات خريداري شده از فروشگاه‌های اینترنتی، فقط توسط یکی از ماموران اداره پست تحويل داده مي‌شده كه ظن مامورين را نسبت به همدستي كارمند پست با متهم ايجاد كرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: در ادامه با هماهنگي مقام قضايي، مامور پست احضار شده و تحقیقات از وی آغاز شد که وی نسبت به جرم صورت گرفته اظهار بی اطلاعی کرد و گفت در ابتدا بسته‌هاي پستي را به فردي به هويت (م- ز) تحويل مي‌دادم و پس از آن فرد ديگري بسته‌ها را تحويل مي‌گرفت.

رئیس پلیس فتا خوزستان بیان کرد: با توجه به اينكه هکر فعاليت خود را در سطح گسترده‌‌ای انجام می‌داد به دام انداختن وی کاری بسیار دشوار و زمان‌بر بود اما در نهایت با هماهنگي مقام قضايي در عملیاتی برنامه‌ريزي شده، ماموران پلیس فتا این هکر را دستگير و بلافاصله هم‌دست وي را نيز به دام انداختند که در بازرسي از منزل متهم سيستم‌هاي حاوي داده به همراه دستگاه‌های استخراج رمز ارز كشف و ضبط شد.

این مقام مسئول گفت: در تحقیقات صورت گرفته، متهم در ابتدا منكر هرگونه بزه انتسابي شد ولي پس از مواجهه با ادله و مستندات کارشناسان پليس فتا لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت حفره‌اي(آسيب پذيري) در یکی از درگاه‌های پرداخت الكترونيك پيدا کردم كه می‌توانستم پس از سفارش کالا در فروشگاه‌های اینترنتی، با پرداخت مبلغ ناچیز، هر نوع کالايي را خریداری کنم و عملیات پرداخت هم به صورت موفقيت آميز انجام مي گرفت.

سرهنگ حسنوند افزود : در واقع هکر به عنوان مثال یک عدد هارد به قیمت 8000000 ریال خریداری‌کرده و با جعل مبلغ صرفاً مبلغ 1000 ریال را پرداخت می کرده است. فروشنده کالا نیز پس از مشاهده موفق آميز بودن تراكنش، محصول خريداري شده را از طريق پست براي متهم ارسال مي‌کرد.

رئیس پلیس فتا خوزستان اظهار داشت : پس از تكميل تحقيقات متهمان به دادسرا ارسال شد و قرار مناسب براي آنها صادر و روانه زندان شدند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط