رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

دوستی‌های اینترنتی برای ازدواج مهم‌ترین عامل اخاذی است

1399-05-21 12:44
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149738

رئیس پلیس فتا استان زنجان:

دوستی‌های اینترنتی برای ازدواج مهم‌ترین عامل اخاذی است

دوستی‌های اینترنتی مهم ترین عامل در اخادی و کلاهبرداری  از نوجوانان

رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: متاسفانه بسیاری از دوستی‌های که در فضای مجازی و به ‌خصوص شبکه‌های اجتماعی با هدف ازدواج اتفاق می‌افتد نه تنها پایان خوشی ندارد بلکه گرفتاری‌های زیادی را به خصوص برای دختران در پی دارد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدعلی آدینه ‌لو رئیس پلیس فتا زنجان تصریح کرد: مجرمان سایبری با ترفند ازدواج در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با کاربران دوست شده و با جمع‌آوری اطلاعات خصوصی و محرمانه آنها درصدد اخاذی بر می‌آیند.

وی ادامه داد : پیدا کردن یک شریک مناسب برای ازدواج با چند کلیک و دوستی در فضای مجازی امکان‌پذیر نیست و یافتن یک شریک مناسب، بسیار بیشتر از ارتباط فضای مجازی نیاز دارد و آن هم دانستن خانواده‌ها و نظارت بر روند این آشنایی و استفاده از تجربه بزرگ‌ترهاست.

سرهنگ آدینه‌ لو یادآورشد: برخی جوانان روش‌های سنتی آشنایی ازدواج را منسوخ شده تلقی می‌کنند و بر این باورند که کلیه امورات و تصمیم گیری‌های زندگی را بر پایه فناوری‌های جدید می‌توان پیش برد غافل از این‌ که شبکه‌های اجتماعی محل امنی برای آشنایی سالم و ازدواج نیست.

این مقام انتظامی دختران را قشر آسیب‌ پذیر در روابط  فضای ‌مجازی دانست و افزود: عمر این دوستی‌ها بسیار کوتاه و نتیجه آن جز صدمات روحی و روانی، نفرت و انتقام‌ جوئی چیز دیگری نخواهد بود.

سرهنگ آدینه ‌لو گفت: بیشتر پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا، به علت اعتماد بی‌جا کاربران به فضای مجازی است که نتیجه آن اغفال جوانان و بروز جرایمی مانند اخاذی و کلاهبرداری است.

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: کاربران هرگز در فضای مجازی به افراد ناشناس اعتماد نکنند و از ارسال اطلاعات شخصی و خصوصی خود به افراد غریبه خودداری کرده و در صورت مواجه شدن با تهدید، اخاذی و موارد مشکوک در فضای مجازی، در اسرع وقت موضوع را به پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش گزارشات مردمی، یا از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی (110) گزارش کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید