رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-21 09:51
تنظیم اندازه قلم

پ

1:28
کد خبر: 149744

سوء استفاده از موقعیت و جایگاه شغلی جرم است

موقعیت شغلی

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد  تصریح کرد : سوء استفاده از موقعیت و جایگاه شغلی توسط افراد که باعث نقض حقوق اشخاص شود، بر اساس قانون جرم بوده و با فرد خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

سرهنگ روح اله شهبازی ‌پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: خانمی با در دست داشتن شکوائیه‌ و مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت، شخصی ناشناس بدون اطلاع اینجانب اقدام به ثبت نام در سامانه دولتی به نام من کرده است ، که با اخذ اظهارت وی رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد فرد اقدام کننده یکی از کارکنان دفاتر ارائه دهنده خدمات دولتی بود که بدون اطلاع شاکیه اقدام به ثبت ‌نام وی در سامانه مذکور کرده و از اطلاعات حقیقی و شخصی او سوءاستفاده نموده که با هماهنگی مقام قضایی متهم احضار شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیق از متهم، وی در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بود که درنهایت با مشاهده ادله و مستندات جمع آوری شده توسط کارشناسان ضمن اقرار به جرم خود ، انگیزه اش را انتقام جویی به علت اختلافات خانوادگی با شاکیه عنوان کرد.

سرهنگ شهبازی ‌پور یادآور شد: سوء استفاده از موقعیت و جایگاه شغلی توسط افراد که باعث نقض حقوق اشخاص شود، بر اساس قانون جرم بوده و با فرد خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

این مقام مسئول هشدار داد: متاسفانه برخی از شهروندان در حفظ و نگهداری از اطلاعات شخصی و خصوصی خود احتیاط لازم را ندارند که زمینه ساز وقوع جرائم اینترنتی می‌شود، کاربران عزیز به‌ هیچ ‌عنوان اطلاعات شخصی و خصوصی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط