رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-21 09:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 149747

اعتماد به یک تماس تلفنی 24 میلیون ریال برای شاکی آب خورد

کلاهبرداری تلفنی

رئیس پلیس فتا استان همدان از شناسایی فردی‌ که با ترفند برنده شدن در قرعه‌ کشی اقدام به کلاهبرداری و دسترسی به اطلاعات حساب‌های بانکی شهروندان می کرد، خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: هرگز اطلاعات هویتی و بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.

ایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه و شکایت یکی از شهروندان نهاوندی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز بیش از 24 میلیون ریال از حسابش موضوع ضمن تشکیل پرونده تا شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان ارتکاب جرم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: پس از ثبت شکایت این فرد تحقیقات برای واکاوی زوایای پنهان پرونده آغاز شد، که این تحقیقات نشان داد فرد کلاهبردار با استفاده از ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی اطلاعات شخصی و بانکی مال باخته را اخذ می‌کند سپس با استفاده از این اطلاعات اقدام به برداشت از حساب مال‌باخته می‌نماید، در ادامه با پیگیری‌های شبانه‌روزی این پلیس متهم شناسایی گردید.

این مقام مسوول بیان کرد: برقراری تماس‌های تلفنی، ارسال پیامک وغیره از مهم‌ترین روش‌های مهندسی اجتماعی برای ترغیب کاربران به انجام خواسته موردنظر است ؛ گاهی اوقات این تماس‌ها و پیامک‌ها تحت عنوان برنامه‌های مطرح رادیویی و تلویزیونی و یا اپراتورهای تلفن همراه صورت می‌گیرد.

سرهنگ سرخوش‌نهاد در توصیه به کاربران گفت: در صورت برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها و واریز وجه به‌حساب شما، تنها کافی است شماره کارت یا شماره‌حساب خود را در اختیار فرد واریز کننده قرار داده و نیازی به اعلام سایر اطلاعات بانکی از قبیل رمزهای عبور تاریخ انقضاء و cvv2 نیست.

رئیس پلیس فتا استان همدان خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط