رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-20 10:50
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 149749

فالور‌هایی که قربانی شدند

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی عامل کلاهبرداری که با دسترسی غیر مجاز به حساب اینستاگرام یکی از شهروندان، از مخاطبان وی اقدام به اخاذی به بهانه های مختلف کرده بود، خبر داد.                                

 

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت:  فردی با در دست داشتن شکوایه ضمن مراجعه به این پلیس‌، درخواست خود را مبنى بر اینکه شخصی با ورود غیر مجاز به حساب کاربری اینستاگرام و به تمامی مخاطبین به بهانه های متفاوت همچون خرابی خودرو مریض شدن فرزندم، درخواست وجه به مبلغ 5 میلیون ریال کرده  اقدام به اخاذی از آنها در مجموع 15 میلیون ریال می کند، موضوع به طور ويژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت. 

رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود: شاکی در اظهاراتش عنوان داشت این شخص برای افزایش فالورهای خود اطلاعات حساب اینستاگرام خود را به فردی که در شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغ کرده بود ارسال کرده است.

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات علمی ، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده و انجام استعلامات تخصصی و فنی لازم ،فردی که اقدام با ورود غیر مجاز به اکانت اینستاگرام اقدام به اخاذی از مخاطبان شاکی کرده بود مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ یادگارنژاد گفت: طبق ماده۷۲۹ـ هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

این مقام انتظامی به شهروندان کرمانی هشدار داد: هرگز فریب تبلیغات دروغین فضای مجازی را نخورید، در هیچ شرایطی از دادن اطلاعات حساب اینستاگرامی به بهانه های مختلف به افراد غیر خودداری کنید، حتما تأیید هویت دو عاملی حساب خود را فعال و به صورت دوره ای رمز حساب اینستاگرامی خود را تغییر دهید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط