رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-21 09:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 149751

متهم نوه شاکی از آب در آمد

نوه‌ی کلاهبردار در طبس دستگیر شد

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از کشف یک پرونده برداشت غیر مجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان شهرستان طبس خبرداد و گفت : متهم نوه شاکی از آب در آمد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه فردی به پلیس فتا شهرستان طبس مبنی بر اینکه مدتی است از حساب وی مبالغی توسط شخصی برداشت شده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بررسی کارشناسان پلیس فتا طبس مشخص شد مبالغ در قالب خرید شارژ به صورت اینترنتی از حساب شاکی برداشت شده است.

وی تصریح کرد: با پیگیری کارشناسان این پلیس متهم که دختر خانمی جوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و در ادامه پس از حضور  پلیس فتا مشخص شد نوه شاکی بوده و به جرم خود اقرار کرد و بیان داشت از سال 96 که مشخصات کارت پدربزرگ خود را دراختیار داشته از آن فقط برای خرید شارژ استفاده می‌کرده است.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به اینکه متهمه نوه شاکی بوده، وی از شکایت خود صرف نظر و رضایت خود را اعلام داشته است و پرونده به همراه مستندات مربوطه جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا ارجاع داده شده است.

سرهنگ محمدپور خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی دقت داشته باشند اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار هیچ کس قرار ندهند، برای خریدهای اینترنتی خود از کارتی مجزا از کارت حقوقی که مبالغ اندکی در آن موجود باشد استفاده کنند، حتما به صورت دوره‌ای رمزهای اول و دوم کارت بانکی خود را تغییر دهند و به جای رمز دوم ایستا، رمز دوم پویا برای کارت خود فعال کنند تا از کلاهبرداری‌های احتمالی در امان باشند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی  بیان داشت : شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط