رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-21 09:09
تنظیم اندازه قلم

پ

2:00
کد خبر: 149757

برداشت میلیونی از حساب پدرخوانده به صورت غیر مجاز

برداشت از حساب پدر خوانده

رئیس پلیس فتا خوزستان از دستگیری فردی که از کارت بانکی پدرخوانده خود برداشت‌های میلیونی کرده بود، خبر داد و گفت: شهروندان با دقت و هوشیاری در حفظ و نگهداری از کارت بانکی و رمز آن، از بسیاری از برداشت‌های غیر مجاز در امان خواهند بود.

سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در رابطه با این خبر اظهار داشت : شخصی با در دست داشتن مرجوعه‌ي قضايي به اين پليس مراجعه و اظهارکرد فرد ناشناسی با داشتن رمز کارت بانکی اینجانب مبلغ 240 میلیون ریال از حسابم به صورت غیرمجاز برداشت کرده و چندین مرتبه نیز به صورت اینترنتی خرید نموده است که از پلیس فتا تقاضاي رسيدگي دارم.  

وی افزود: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده اولیه تشکیل و در دستور کار کارشناسان اين پليس قرارگرفت. با انجام تحقيقات فني توسط كارشناسان اين پليس، و ردگیری مبالغ برداشت شده در نهایت پس از بررسی شواهد و تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده و عامل برداشت غيرمجاز مشخص شد و در ادامه محل سکونت وی نیز مورد شناسایی قرار گرفت. 

این مقام مسئول گفت: در ادامه متهم به این پلیس احضار شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. متهم که جوانی 30 ساله بود، در ابتدا بزه انتسابی خود را نپذیرفت اما  در مواجهه با ادله و مستندات جرم، لب به اعتراف گشود.

سرهنگ شاهین حسنوند بیان کرد: متهم در اظهارات خود گفت شاکی پدر خوانده من است و همیشه به منزل ما می‌آمد؛ من نیز در موقعیتی مناسب و زمانی که وی در خواب بود، کارت بانکی‌اش را برداشته و اقدام به برداشت از حسابش می‌کردم و پس از آن پیامک‌های بانکی مربوط به تراکنش‌ها را از گوشی موبایلش حذف می‌کردم تا متوجه کسر مبالغ از حساب خود نشود.

رئیس پلیس فتا خوزستان به شهروندان هشدار داد: در حفظ و نگهداری کارت‌ بانکی و رمزعبور آن دقت کافی داشته باشید و به هیچ‌وجه آن را در اختیار دیگران قرار نداده و رمز آن را به افراد غیر قابل اعتماد نگویید. همچنین از رمزهای ساده و قابل حدس مانند سال تولد استفاده نکنید و به صورت دوره‌ای رمزها را تغییر دهید.

این مقام انتظامی افزود: متهم قبل از سرقت کارت بانکی، رمز آن را باسوءاستفاده از سهل‌انگاری شاکی به دست آورده بود و در پي آن با مراجعه به باجه عابر بانک و همچنین فروشگاه‌هاي اینترنتی، اقدام به برداشت غیر مجاز کرده است.

رئیس پلیس فتا خوزستان از معرفی این متهم به همراه پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خود خبر داد و گفت: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط