رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-21 10:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 149763

دختر جوان بواسطه بارگذاری تصاویر خود در فضای مجازی گرفتار شد

دختر جوان بواسطه بارگزاری تصاویرش در فضای مجازی گرفتار شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: فردی که از طریق تصاویر شخصی دختران جوان، وی را طعمه خود قرار داده بود، شناسایی شد.

سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: با مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس با انتشار تصاویر شخصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منجر به  آبروریزی و ایجاد مزاحمت برای او شده است، موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که فردی با سوء‌استفاده از تصاویر شخصی موجود در پروفایل شاکی در سایر شبکه‌های اجتماعی و ایجاد پیچی در اینستاگرام و بارگزاری آن تصاویر، اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکی کرده است.

این مقام انتظامی گفت: با کار کارشناسی و اقدامات فنی و پلیسی فرد مورد نظر مورد شناسایی قرار گرفت و با مشاهده مستندات کافی ضمن اعتراف به بزه ارتکابی خود، اعلام کرد که برای ایجاد مزاحمت و سرگرمی دست به چنین عملی زده است.

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه انتخاب تصاویر شخصی برای پروفایل می‌تواند زمینه ‌ساز مشکلات بعدی به خصوص برای خانم‌ها باشد، بیان داشت : عدم بارگذاری تصاویر شخصی در فضای مجازی می‌تواند راهی در جهت پیشگیری از سوء استفاده افراد سودجو باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: هر گونه ایجاد مزاحمت برای دیگران و انتشار تصاویر شخصی آنان در فضای مجازی جرم بوده و برابر قانون با خاطیان برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی بوده و شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون می‌توانند از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط