رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-21 10:23
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 149764

انتشار تصاویر خصوصی به قصد انتقام‌گیری

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی که با انتشار تصاویرشاکیه قصد انتقام گیری از وی را داشت، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: به دنبال مراجعه خانمی جوان و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای او ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

سرهنگ سلیمانی گفت: پس از حضور شاکیه، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و با ثبت اظهارات وی ، جمع‌آوری مدارک و مستندات پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم شناسایی و دستگیر شد.

وی تصریح کرد: در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود.

این مقام سایبری ادامه داد: در بازجویی اولیه انجام‌ شده، متهم عنوان داشت دلیل ارتکاب این جرم، شنیدن جواب رد از شاکیه بوده که برای انتقام جویی از وی اقدام به ارتکاب این جرم کرده است .

سرهنگ سلیمانی گفت: کاربران فضای مجازی باید بدانند انتشار تصاویر شخصی افراد بدون اجازه آنها در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط