رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-22 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 149771

مایکروسافت در آینده پشتیبانی از PHP را در ویندوز متوقف می کند

فتالرستان

در‌حال‌حاضر، مایکروسافت از PHP در ویندوز پشتیبانی می‌کند؛ با‌این‌حال، اطلاعیه‌ای جدید نشان می‌دهد این شرکت در آینده به ‌پشتیبانی از PHP خاتمه خواهد داد.

مایکروسافت به‌تازگی با انتشار اطلاعیه‌ای بر روی وب‌سایت خود اعلام کرده است به ‌پشتیبانی از زبان برنامه‌نویسی پی اچ‌پی (PHP) در سیستم‌عامل ویندوز خاتمه خواهد داد. از سال‌ها پیش، اهالی ردموند پشتیبانی از PHP را آغاز کرده بودند. درواقع، آغاز پشتیبانی از این زبان برنامه‌نویسی به ویندوز ویستا برمی‌گردد.
درحال‌حاضر، مایکروسافت از PHP 7.3 و PHP 7.4 پشتیبانی می‌کند و در مسیر توسعه‌ی آن‌ها قدم برمی‌دارد. همچنین تلاش کرده است PHP 7.2 را ازلحاظ امنیتی برای ویندوز بهبود بخشد و در آینده‌ای نزدیک، PHP 8.0 دردسترس عموم قرار می‌گیرد. مایکروسافت می‌گوید با انتشار PHP 8.0، به طور رسمی به ‌پشتیبانی از این زبان برنامه‌نویسی در ویندوز خاتمه خواهد داد. 
دیل هرت، مدیر پروژه‌ی زبان PHP در مایکروسافت، در اطلاعیه‌ی جدید این شرکت می‌گوید:
طبق برنامه‌، دوره فعلی برای رفع باگ از زمان انتشار این نسخه، 2سال می باشد و پس از این زمان، یک سال دیگر نیز برای رفع مسائل امنیتی از نسخه‌ی مدنظر خود پشتیبانی خواهیم کرد. این بدان معنی است که پشتیبانی از PHP 7.2، نوامبر ۲۰۲۰ (آبان و آذر ۱۳۹۹) به‌اتمام می‌رسد. به‌علاوه در نوامبر، زبان PHP 7.3 وارد حالت رفع مشکلات امنیتی می‌شود. همچنین یک سال دیگر تا پایان مدت رفع باگ‌های PHP 7.4 باقی مانده است. پس از این یک سال، یک سال دیگر نیز از این نسخه برای رفع مشکلات امنیتی پشتیبانی می‌شود. ما خود را به ادامه‌ی توسعه و ساخت نسخه‌های 7.2 و 7.3 و 7.4 PHP برای ویندوز متعهد می‌دانیم؛ البته فقط تا زمانی‌که این نسخه‌ها به طور رسمی پشتیبانی شوند. همچنین، برنامه‌ای برای پشتیبانی از نسخه‌ی ۸ و نسخه‌های بعدی PHP در ویندوز نداریم.
تصمیم جدید مایکروسافت بدین‌معنا است که در آینده به‌منظور اجرای جدیدترین نسخه‌ی PHP روی ویندوز، مجبور خواهید شد از ساب‌سیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) استفاده و PHP را درون محیط لینوکس اجرا کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط