رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-21 11:42
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 149774

عامل ایجاد مزاحمت در اینستاگرام شناسایی شد

1

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد مزاحمت در اینستاگرام خبر داد.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: مردی با در دست داشتن شکوائیه ضمن مراجعه به این پلیس‌، درخواست خود را مبنى بر اینکه شخصی در طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد مزاحمت موجب به خطر افتادن آبرویم شده است، عنوان کرد ؛ در این خصوص موضوع به طور ويژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت. 

رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود : با توجه به اظهارات شاکی و مستنداتی که از گوشی وی به دست آمد کارشناسان پلیس فتا عامل ایجاد مزاحمت را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی به این پلیس انتقال دادند.

وی ادامه داد: با انجام یک سری تحقیقات ، متهم ضمن اقرار به جرم خود، علت را اختلافات مالی با شاکی عنوان کرد و پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ یادگارنژاد گفت: طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاههای مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت ‌مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.        

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی درخواست خود را ثبت کنند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط