رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-18 14:07
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 149788

کلاهبرداری‌های تلفنی با ترفندهای برنده شدن در قرعه‌ کشی

کلاهبرداری تلفنی

رئیس پلیس فتا استان همدان در خصوص افزایش کلاهبرداری‌های مالی از طریق تماس‌های تلفنی و پیامکی به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی به شهروندان هشدار داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس فتا استان همدان اظهار داشت: کلاهبرداران پیامکی را با عنوان "شما برنده قرعه کشی ما شده‌اید و فورا با این شماره تماس بگیرید" به قربانیان ارسال می‌ کنند سپس به صورت تلفنی عنوان می‌کنند شما به علت خوش حسابی و یا دلایل دیگر در قرعه کشی برنده شده‌اید و از قربانی می خواهند برای دریافت جایزه خود به یکی از دستگاه‌های عابر بانک مراجعه نماید و سپس با راهنمایی وی و وارد کردن چندین کد اقدام به خالی نمودن حساب بانکی او می‌کنند.

این مقام مسئول بیان داشت: شهروندان هرگز به پیامک‌ها و یا تماس‌های تلفنی با عنوان شما برنده قرعه کشی ما شده‌اید توجه نکنند و اطلاعات حساب های بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند، همچنین در صورت برنده شدن جوایز مختلف نیازی نیست شهروندان برای دریافت جایزه خود به عابر بانک مراجعه کنند یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارسال کنند.

وی افزود: مال باختگان زیادی با روش‌های مختلف توسط کلاهبرداران فریب خورده‌اند، اما حساب همگی آنها تنها به دلیل اعتماد بی‌جا به افراد ناشناس و در اختیار قرار دادن اطلاعات بانکی و یا مراجعه به دستگاه عابربانک و وارد کردن کدهای مختلف خالی شده است.

رئیس پلیس فتا استان همدان  گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط