رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-22 12:09
تنظیم اندازه قلم

پ

1:28
کد خبر: 149802

گرداننده سایت جعلی فروش دارو دستگیر شد

گرداننده سایت جعلی فروش دارو دستگیر شد

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری گرداننده سایت جعلی فروش دارو در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ موسوی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرد و با ارائه شکایت خود با دستور قضایی و موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی به صورت اینترنتی خواستار رسیدگی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا پس از ثبت اظهارات شاکی تحقیقات فنی خود را آغاز کردند ، بیان داشت : در این خصوص فرد یا افرادی که از طریق ایجاد سایت جعلی فروش آنلاین دارو اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند شناسایی شدند . 

سرهنگ موسوی ادامه داد: شیوه این کلاهبرداران به نحوی بود که پس از ثبت سفارش از سوی مشتری در سایت مذکور و همچنین دریافت وجه، کالای مدنظر را ارسال نمی‌کردند و به مشتریان خود نیز پاسخگو نبودند. 

وی بیان داشت: با شناسایی متهم و پس از هماهنگی با مقام قضایی، متهم به پلیس فتا احضار شد و طی بررسی‌های به عمل آمده بیان داشت به صورت مجازی اقدام به اخذ مجوز ایجاد درگاه پرداخت آنلاین کردم و با راه اندازی سایت سفارش دارو از شهروندان کلاهبرداری می‌کردم.

این مقام مسئول گفت: پس از تکمیل پرونده و درج اعترافات متهم، پرونده به همراه شاکی و متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

سرهنگ سید نظام موسوی به مردم هشدار داد: شهروندان می‌بایست از سایت‌های داری مجوز قانونی اقدام به خرید و سفارش کالا نمایند و از پرداخت وجه به افراد و سایت‌های نامعتبر خوداری کنند. 

وی از هموطنان درخواست کرد: ازآنجایی‌که همکاران بنده به صورت شبانه‌روز در خدمت شهروندان بوده و با رصد و پایش فضای مجازی به دنبال برقراری امنیت سایبری شهروندان می‌باشند، لذا هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط