رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 09:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:38
کد خبر: 149812

دستگیری فروشنده سوالات امتحانی در فضای مجازی

دستگیری فروشنده سوالات امتحانی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا خوزستان از شناسایی و دستگیری فردی که با آگهی فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی،از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد و گفت: شهروندان در مواجهه با آگهی‌های کلاهبرداری فروش سوالات امتحانی، هوشیار باشند.

سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا خوزستان در گفت ‌و‌ گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا بیان کرد: در پی وصول گزارشی با موضوع فروش سوالات امتحانی در فضای مجازی به اين پلیس، با توجه به اهمیت این موضوع، پرونده‌ای تشکیل و در دستور کار کارشناسان اين يگان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های فنی انجام شده بر روی پرونده، متهم شناسایی شده و هویت وی کشف شد؛در ادامه با اقدامات تخصصی که انجام شده نشانی متهم نیز بدست آمد اما با اعزام مامورین به آدرس مورد نظر، مشخص شد آدرس سوری بوده و وجود خارجی ندارد،بنابراین برای پیدا کردن نشانی اصلی متهم تحقیقات ادامه پیدا کرد تا در نهایت محل اختفای وی کشف شد.

سرهنگ حسنوند بیان کرد: با هماهنگی مقام قضایی، متهم به این پلیس احضار شده و تحقیقات از وی آغاز شد؛ متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد اما در مواجهه با مستندات و ارائه ادله غیر قابل انکار توسط کارشناسان پلیس فتا، صریحاً به بزه ارتکابی اعتراف کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: متهم که دانشجوی کارشناسی بود در اعترافات خود در مورد شیوه انجام بزه انتسابی خود بیان کرد در فضای مجازی در قبال دريافت پول، به جای اشخاص آزمون می‌دادم و در کنار این کار نیز برای جذب مشتریان بیشتر در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار آگهی فروش سوالات امتحانی می‌کردم.

رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: موضوعی که شهروندان باید به آن دقت کنند این است که به هیچ وجه نباید به آگهی‌هایی از قبیل فروش سوالات امتحانی و بخصوص سوالات کنکوری توجه کنند این آگهی‌ها کلاهبرداری بوده و با روش‌های مختلف از قبیل فیشینگ اطلاعات حساب کاربران را سرقت می‌کنند و یا پس از دریافت مبالغ  از شهروندان، متواری می‌شوند.

رئیس پلیس فتا خوزستان با اشاره به تحویل پرونده متهم به دادسرا جهت سیر مراحل قانونی، گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک از قبیل فروش سوالات امتحانی و کنکوری در فضای مجازی به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه و موضوع  را در قسمت گزارشات مردمی ثبت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط