رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 10:53
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 149814

کلاهبرداری اینترنتی به بهانه "فروش لباس مجلسی"

فتالرستان

رئیس پلیس فتا استان لرستان از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی " فروش لباس مجلسی " از طریق سایت دیوار از شهروندان خرم آبادی کلاهبرداری می کرد خبرداد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ آرش ابراهیمی رئیس پلیس فتا استان لرستان در تشریح این خبر گفت: ورود پروندهای مشابه به پلیس فتا استان نشان از فعالیت عده ای کلاهبردار در استان حکایت می کرد که کلاهبرداران با استفاده از درج آگهی جعلی از طریق سایت دیوار و سایر شبکه های اجتماعی با عنوان " فروش لباس مجلسی " از کاربران شبکه های اجتماعی کلاهبرداری می کردند . 
این مقام انتظامی افزود: طی اقدامات پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.
 
وی ادامه داد: زمانی  متهم در برابر ادله موجود قرار گرفت لب به اعتراف گشود و در اظهارات خود به کلاهبرداری از چندین نفر اقرار کرد و عنوان داشت پس از درج آگهی مشتریان با وی تماس می گرفتند و بعد از انتخاب لباس مجلسی مورد نظر به عنوان بیعانه مبلغی را به شماره حساب اعلامی واریز می کردند.
 
رئیس پلیس فتا استان لرستان بیان داشت: به‌هیچ وجه به کانال‌ها و گروه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی  فعالیت می کنند اعتماد کامل نداشته باشند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.
 
این مقام مسئول از عموم مردم درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط