رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 10:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 149816

متلاشی شدن شرکت جعلی فروش جو و غلات در فضای مجازی

متلاشی شدن باند کلاهبرداری شرکت جعلی فروش جو و غلات در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان مازندران اظهار داشت : افرادی که با ایجاد آگهی فروش جو ، غلات دام و طيور تحت عنوان شرکت های خاص در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از طعمه های خود می کردند ، با هماهنگی قضایی دستگیر شدند . 

سرهنگ دوم سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اعلام کرد: با مراجعه چندتن از شهروندان به پلیس فتا استان مازندران وشهرستان قائمشهر مبنی بر کلاهبرداری از آنها در پی خرید اینترنتی غلات و خوراک دام و طیور، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی با اعلام این که متهمان با درج آگهی فروش غلات در یکی از شبکه های مجازی با استفاده از خطوط ارتباطی جعلی و جلب اعتماد مال باختگان از آنان  کلاهبرداری می کردند ، گفت : با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص گردید متهم ساکن  یکی از شهرهای استان بوده، با هماهنگی مقام قضائی نامبرده دستگیر و به پلیس فتا شهرستان قائمشهرمنتقل شد.

سرهنگ خورشاد بیان داشت: متهمان پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شده و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشتند که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده ، به بزه انتسابی اقرار نموده اند و انگیزه خود را کسب درآمد و کلاهبرداری از شهروندان عنوان داشتند.

وی اظهار داشت :متهمان دربازجوییهای به عمل آمده تاکنون به کلاهبرداری از۱۱ نفر از شهروندان در مجموع به مبلغ 2.000.000.000 میلیارد اعتراف کردند.

رئیس پلیس فتا مازندران از شهروندان درخواست کرد: توصیه‌‌های پلیس فتا را جدی گرفته و آنها را به کار ببندید تا در معرض این‌گونه کلاهبرداری قرار نگیرید و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط