رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 149822

BlackRock بدافزار اندرویدی جدیدی که توانسته 337 برنامه را هدف قرار دهد

BlackRock بدافزار اندرویدی جدیدی که توانسته 337 برنامه را هدف قرار دهد

در ماههای اخیر یک بدافزار اندرویدی گزارش شده است که امکان سرقت اطلاعات حساس 337 برنامه اندرویدی را برای مجرمان سایبری فراهم می کند.

براساس گزارش ZDNet، بدافزار BlackRock که از ماه مه سال جاری فعال شده است، توسط شرکت امنیتی موبایل ThreatFabric کشف شد.

بنابر گزارش‌ها، این بدافزار براساس کدهای نرم‌افزارهای مخرب قدیمی اما با قابلیت‌هایی بیشتر از آن ها توسعه یافته‌است، بخصوص قابلیت‌هایی نظیر سرقت رمزهای عبور کاربر یا اطلاعات کارت اعتباری.

این گزارش می‌افزاید: BlackRock مانند اکثر تروجان‌های بانکی اندروید کار می‌کند اما برنامه‌های بیشتری را نسبت به نسل قبلی خود هدف قرار داده‌است.

TomsGuide با استناد به گزارش ThreatFabric می‌گوید کد منبع این بدافزار در حدود ماه مه 2019 توسط نویسنده آن منتشر شده‌است. این گزارش نشان می‌دهد که BlackRock اطلاعاتی نظیر نام کاربری و رمزعبور را از برنامه‌هایی چون: Amazon ، Cash App ، eBay ، Gmail ، Google Play ، Hotmail ، Instagram ، Microsoft Outlook ، myAT & T ، Netflix ، PayPal ، Uber و Yahoo Yahoo به سرقت برده‌است.

علاوه بر این، شماره کارت‌های اعتباری را از برنامه‌هایی مانند Facebook ، Facebook Messenger ، Google Hangouts ، Grindr ، Instagram، Kik، Periscope، Pinterest، PlayStation، Reddit، Skype، Snapchat، Telegram، TikTok، Tinder، Tumblr، Twitter، Viber، VK ، WhatsApp ، WeChat و YouTube جمع آوری نموده است.

طبق گزارش PCMag، در پی نصب، BlackRock اقدام به مانیتورینگ و شناسایی برنامه‌های هدف برروی دستگاه قربانی می کند. در این مرحله، یک پوشش جعلی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که کاملا شبیه اپلیکیشن قانونی است. زمانی که کاربر ناآگاهانه اطلاعات ورود به سیستم و یا کارت خود را وارد می کند، BlackRock آنها را به سرور خود ارسال می کند و درعین حال کاربر را به برنامه اصلی باز می‌گرداند.

این گزارش می‌افزاید: در حال حاضر، BlackRock درفروشگاه گوگل‌پلی موجود نمی باشد و در قالب پکیج‌های به‌روزرسانی گوگل در وب‌سایت‌های متفرقه توزیع می‌شود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط