رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 09:45
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 149825

طمع خرید ارزان ، باعث کلاهبرداری از 450 نفر در سایت دیوار شد

کلاهبرداری در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از شناسایی فردی که با درج آگهی دروغین نسبت به فروش کالاهای لوکس ارزان ‌قیمت در سایت دیوار از 450 نفر کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ رضا ملوکی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران درتشریح این پرونده قضایی اظهار داشت: در پی مراجعه تعداد کثیری از شهروندان در بازه زمانی کوتاه مدت و با موضوع شکایت مشترک به این پلیس مبنی بر کلاهبرداری از طریق سایت دیوار، این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود:  شخصی با درج آگهی در خصوص فروش کالای لوکس با قیمت ارزان در سایت دیوار اقدام به تحریک شهروندان برای خرید کرده و برای اجرای نیت خود، کاربران را تشویق به واریز بیعانه 300 تا 500 هزار تومان می‌کرد.

این مقام مسئول در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان سایبری این پلیس با بررسی ادله به دست آمده و طبق مستندات جمع‌آوری شده از حساب تعداد کثیری از هموطنان، مشخص شد متهم با افتتاح حساب‌های جعلی به نام دیگران در بانک و اخذ کارت بانکی، شماره این کارت‌ها را برای واریز وجه به مردم معرفی می‌کرد و به این صورت هیچ ردپایی از خود باقی نمی گذاشت.

سرهنگ رضا ملوکی با بیان این مطلب که شهروندان در خریدها‌ی اینترنتی هوشیاری داشته باشند و بدون اطلاع از هویت فروشنده و واقعی بودن اجناس نسبت به خرید و واریز وجه اقدام نکنند، اظهار داشت :هموطنان در صورت بروز مشکل می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس 36224490 درخواست خود را ثبت کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط