رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 10:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 149826

عامل برداشت غیرمجاز از حساب، خواهر شاکی از آب در آمد

برداشت غیر مجاز از حساب

رئیس پلیس فتا خوزستان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب خبر داد و با اشاره به اینکه عامل برداشت غیرمجاز خواهر شاکی بود، گفت: شهروندان در حفظ و نگهداری کارت بانکی خود بسیار دقت کنند و آن را در اختیار هیچ کس قرار ندهند.

سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا خوزستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا بیان کرد: در رابطه با همین موضوع شخصی به این پلیس مراجعه و اظهار کرد پس از بررسی حساب بانکی خود متوجه شدم که چندین فقره برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌ام صورت گرفته و حال از پلیس فتا خواستار رسیدگی دارم . 

وی افزود: با ثبت دقیق اظهارات شاکی، پرونده اولیه تشکیل شده و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. در بررسی‌های اولیه انجام شده بر روی پرونده، شیوه برداشت از حساب شاکی آشکار شده و مشخص گردید عامل برداشت غیرمجاز به اصل کارت بانکی دسترسی داشته است.

این مقام انتظامی ادامه داد : با ادامه تحقیقات فنی و بررسی شواهد پرونده، هویت متهم شناسایی شده و در نهایت محل سکونت وی نیز کشف شد و با هماهنگی مقام قضایی، متهم به این پلیس احضار شد و برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ شاهین حسنوند بیان داشت : متهم با انکار بزه انتسابی، در مواجهه با ادله محکم و غیر قابل انکار و مستندات پرونده، صریحاً به جرم خود اعتراف کرد.

این مقام مسئول اظهار داشت : متهم در اعترافات خود در کمال ناباوری عامل اصلی برداشت غیرمجاز را خواهر شاکی معرفی کرد و گفت من در فروشگاه خودم یک دستگاه کارت خوان سيار دارم که به دلیل نا امنی و ترس از سرقت، آن را با خود به خانه می‌آورم؛ مدتی قبل متوجه شدم که خانم بنده که خواهر شاکی نیز می باشد متاسفانه با دسترسی به کارت بانکی برادرش و داشتن رمز کارت اقدام به برداشت غیرمجاز می‌کرده است.

رئیس پلیس فتا خوزستان از تکمیل تحقیقات و معرفی متهم به همراه پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خود خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: در حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی دقت کافی داشته باشید و به هیچ عنوان کارت عابر بانک و رمز آن را در اختیار دیگران قرار ندهید. همچنین از رمزهای ساده و قابل حدس مانند سال تولد برای کارت بانکی استفاده نکنید و به صورت دوره‌ای آنها را تغییر دهید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط