رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 09:31
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149833

دستگیری عامل انتشار محتوای غیر اخلاقی در اینستاگرام

عامل انتشار تصاویر غیر اخلاقی در اینستاگرام دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان یزد از کشف یک پرونده انتشار محتوای غیر اخلاقی در اینستاگرام خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر گفت:ماموران پلیس فتا یزد، موفق شدند فردی را كه اقدام به انتشار تصاویر و محتوای غیر اخلاقی در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام می­ کرد را ، شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران با انجام یک سری تحقیقات تخصصی و بررسی های فنی، موفق شدند ایجاد و اداره کننده صفحات ذکر شده را که یک نفر بود، در شهر یزد ، با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت:متهم هنگامی که با مدارك و مستندات پلیس روبرو شد به بزه انتسابی اعتراف و اقرارکرد به دلیل سرگرمی و جذب دنبال کننده،دست به این کار زده است .

رئیس پلیس فتا استان یزد به تمامی افرادی كه به هر نحو اقدام به انتشار مطالب غیراخلاقی در فضای مجازی می كنند هشدار داد و گفت : بر اساس ماده 14 قانون جرائم رایانه ای هركس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله كند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری كند، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

این مقام مسئول از عموم مردم درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط