رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 09:41
تنظیم اندازه قلم

پ

1:48
کد خبر: 149834

بازیابی پیج اینستاگرام و رفع نگرانی والدین

فتالرستان

رئیس پلیس فتا لرستان از بازیابی پیج هک شده خانوادگی اینستاگرام خبر داد و گفت: کاربران سعی کنند از شماره تلفن همراه جهت پشتیبانی رمزهای دو مرحله ای استفاده کننده تا دسترسی احتمالی هکرها را به حداقل برسانند.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ آرش ابراهیمی رئیس پلیس فتا لرستان در تشریح این خبر گفت: پدر مسن خانواده ای سراسیمه و مضطرب به پلیس فتا مراجعه کرد و بیان داشت که یک پیج ایسنتاگرامی جهت ارتباط آسان و کم هزینه با فرزندشان که در خارج از کشور تحصیل می کند ایجاد کرده اند و دیشب امکان دسترسی به پیج برایشان میسر نیست نگرانی خانواده بیشتر به علت مطالب و مستنداتی موجود در پیج بود که اگر دست آدم نااهلی بیفتند امکان سوء استفاده از آن موجود است.

این مقام انتظامی بیان داشت: نگرانی موجود در چهره والدین خانواده باعث شد تا جدیت کارشناسان برای بازیابی پیج دوچندان شود که در کمترین زمان ممکن رمز پیج بازیابی شد و بعد از انجام اقدامات امنیتی لازم در اختیار خانواده قرار گرفت.

سرهنگ ابراهیمی افزود: شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در کنار مزایایی که دارند مشکلات و مخاطراتی را نیز برای کاربران می تواند به همراه داشته باشد که ارتقاء سواد رسانه ای یکی از مهمترین اقداماتی است که می تواند این مشکلات را کاهش دهد کاربران شبکه های اجتماعی سعی کنند از رمز عبور قوی استفاده کننده که معمولا رمز های عبور قوی شامل ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ بوده و همچنین رمز عبور بالای ۱۶ کاراکتر قوی ‌ترین پسوردها به حساب می آید یک کلمه عبور ایده‌آل، شامل اعداد، علامت‌ها و حروف بزرگ و کوچک می باشد.

رئیس پلیس فتا لرستان ادامه داد : کاربران سعی کنند از شماره تلفن همراه جهت پشتیبانی رمزهای دو مرحله ای استفاده کننده تا دسترسی احتمالی هکرها را به حداقل برسانند.

سرهنگ ابراهیمی در راستاي ارتقاء سطح سواد‌رسانه‌اي کاربران تصریح کرد: شبکه‌هاي اجتماعي خارجي به محيطي براي اعمال مجرمانه نظير انتشار مطالب نامناسب و غير‌اخلاقي، هتک‌حيثيت، نشر اکاذيب و تهديد و اخاذي تبديل شده است لذا کاربران ابتدا نکات امنیتی لازم را در این خصوص یاد بگیرند و سپس وارد شبکه های اجتماعی شوند.

وی با اشاره به اینکه پلیس فتا در قالب ارتقا سواد رسانه ای شهروندان از طریق شبکه افلاک برنامه های مختلفی را اجرا کرده است، خاطر نشان کرد:عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط