رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-25 14:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:08
کد خبر: 149847

کلاهبرداری 3 میلیارد ریالی با ترفند فیشینگ

کلاهبردار 3 میلیارد ریالی در دام پلیس فتا زنجان افتاد

رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی و دستگیری فیشینگ ‌کار حرفه‌ای که اقدام به برداشت غیرمجاز ازحساب افراد می‌کرد، خبر داد و گفت: این متهم با طراحی درگاه‌های جعلی بانکی، اقدام به برداشت بیش از 3 میلیارد ریال از حساب بانکی کاربران کرده بود.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ کارگاه محمدعلی آدینه‌لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی وصول پرونده‌ای با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب بانکی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان زنجان قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکي در اظهارات خود عنوان کرد، قصد ورود به اينترنت بانک را داشته که با درج اطلاعات حساب بانکی با پیام تراکنش ناموفق مواجه شده و بلافاصله با دریافت پیامک متوجه برداشت مبلغی به صورت غیرمجاز از حساب بانکی شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت : با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی، متهم در یکی از استان‌های هم‌جوار شناسایی و با هماهنگی قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و کلیه ابزار های دیجیتالی وی توقیف شد.

رئیس پلیس فتا زنجان افزود : متهم ابتدا منکر بزه ارتکابی می‌شد، اما پس از مواجهه ‌ با مستندات و ادله‌های موجود، به جعل صفحات اینترنت بانک‌ و دستیابی به اطلاعات بانکی کاربران، پولشوئی و خرید انواع ارز اعتراف کرد.

سرهنگ آدینه لو گفت: شهروندان قبل از انجام هرگونه تراکنش اینترنتی به پروتکل‌های امنیتی درگاه‌های پرداخت بانکی دقت کنند و با حصول اطمینان از جعلی نبودن سایت نسبت به انجام تراکنش‌های اینترنتی اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه پرونده هم اکنون در پلیس فتا زنجان در حال رسیدگی می‌باشد، افزود: شهروندان درصورت داشتن شکایت و کسب اطلاعات بیشتر به پلیس فتا محل سکونت خود مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط