رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-01 07:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 149888

دستگیری عامل نشر اکاذیب در اراک

نشر اکاذیب

رئیس پلیس فتا مرکزی خبر داد : فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب علیه شهروند اراکی می کرد ، شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان اراکی با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت " فرد یا افرادی با ایجاد کانال تلگرامی با انتشار اکاذیب علیه وی اقدام به تخریب و فضاسازی نموده‌اند که تقاضای رسیدگی به موضوع را دارم".

وي در ادامه افزود: پس از حضور شاکی در پلیس و ثبت اظهارات و ارائه‌ی مستندات، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت و در بررسی اولیه صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با انتشار اخبار کذب در کانال تلگرامی، سعی در تخریب چهره اجتماعی و جایگاه شغلی شاکی داشته است.

اين مقام انتظامي بیان کرد: کارشناسان اين پليس با بررسی‌های بیشتر و اقدامات فنی و پلیسی و طی هماهنگی صورت گرفته با مقام  قضايي، متهم را در شهر اراک شناسايي و دستگير کردند.

سرهنگ آنقی گفت: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شد؛ اما پس از مواجه‌شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، به‌ناچار لب به اعتراف گشود و هدف خود را از این موضوع انتقام‌جویی اعلام کرد و از عمل مجرمانه‌ی خود اظهار پشیمانی نمود.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با بیان اینکه رعایت اصل اخلاق‌مداری در استفاده از فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این حوزه است، گفت: کاربران فضای مجازی باید مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند تا از روی جهل یا انتقام‌جویی برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت ننمایند که در غیر این صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط