رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-05-29 11:05
تنظیم اندازه قلم

پ

2:26
کد خبر: 149892

باند کلاهبرداران اینترنتى در مشهد متلاشی شد

jpg

رئيس پليس فتا خراسان رضوی از شناسايى و دستگيرى عوامل باند كلاهبردارى اينترنتى در مشهد خبر داد و گفت : متهمان  با درج آگهى در سايت هاى واسطه گر اينترنتى در سراسر كشور طعمه هاى خود را پيدا كرده و به هدف شوم كلاهبردارانه خود دست مى يافتند.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى پليس، سرهنگ " جواد جهانشیری " رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در تشريح این خبر اظهار داشت : با ارجاع شكوائيه شهروند اصفهانى از سوى دادسراى رسيدگى به جرايم رايانه اى به پليس فتا مشهد رسيدگى به موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا استان خراسان رضوى قرار گرفت.

سرهنگ " جواد جهانشیری " ادامه داد: با اخذ اظهارات شاكى مشخص شد موضوع كلاهبردارى از شاكى مرتبط با آشنايى و خريد بيل مكانيكى وى از سايت ديوار در مشهد بوده است .

این مقام مسئول افزود : شاكى براى رويت بيل مكانيكى پس از برقرارى ارتباط با فرد آگهى دهنده اقدام به مراجعه به مشهد کرده و پس از رويت بيل مكانيكى در يكى از باغ هاى مشهد، طى سه فقره وجه سه ميليارد و پنجاه ميليون ريالى را به حساب هاى اعلام شده واريز و هنگام تحويل بيل متوجه مى شود نه تنها بيل مكانيكى به نام فروشنده نيست بلكه از سمت فروشنده تهديد به عدم پيگرى درخواست خودرو سنگين خريدارى شده مى شود .

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی ادامه داد : با توجه به ادله موجود در پرونده متهم توسط كارشناسان پليس فتا استان خراسان رضوى مورد شناسايى قرار گرفت و با هماهنگى قضايى در محل اختفاى خود  به همراه همدستان و ادله ديجيتالى جرم دستگير و به مكان پليس فتا استان منتقل شدند.

وی ادامه داد : متهم 33 ساله سابقه دار به همراه يك زن و سه مرد از اعضاى اين باندكلاهبردارى با جعل اسناد دولتى و مدارك هويتى اقدام به دريافت دسته چك هاى متعدد از بانكهاى مختلف با هويت غير می کردند و با درج آگهى در سايت هاى واسطه گر اينترنتى نظير ديوار و شيپور در سراسر كشور طعمه هاى خود را پيدا كرده و به هدف شوم كلاهبردارانه خود دست مى يافتند.

این مقام انتظامی بیان داشت :كارشناسان پليس فتا علاوه بر كشف 86 فقره سيم كارت ،16 گوشى تلفن همراه و 4 تبلت ، تعدادى فشنگ جنگى و يك قبضه اسلحه نیز از متهمان كشف و ضبط کردند و مجرمان به همراه پرونده جهت تعيين تكليف نهايى به دادسرا اعزام شدند.

سرهنگ " جواد جهانشیری " به كاربران فضاى سايبرى توصيه كرد: فضاى سايبرى فرصت زيادى را در رابطه با ايجاد بازار پر رونق خريد و فروش ايجاد مى کند اما استفاده آگاهانه كاربران خطر سوءاستفاده و كلاهبردارى را از بين خواهد برد لذا كاربران فضاى سايبرى بويژه كاربران سايت هاى واسطه گر اينترنتى نظير ديوار و شيپور هرگز تطميع وسوسه خريد هيجانى و زير قيمت بازار در اين سايت ها نشده و تا قبل از احراز اصالت كالا و مالكيت عامل فروش يا خريدار اقدام به واريز بيعانه و يا تحويل كالا نکنند.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی خاطر نشان کرد : كاربران و شهروندان گرامى جهت كسب اطلاعات بيشتر در حوزه فضاى سايبرى مى توانند به آدرس www.cyberpolice.ir  مراجعه و هرگونه نقطه نظر خود را جهت ارائه خدمات بهتر از سوى كارشناسان فضاى سايبرى درج نمايند و همزمان پاسخ  سوالات خود را توسط كارشناسان برخط دريافت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط