رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-04 10:59
تنظیم اندازه قلم

پ

1:45
کد خبر: 149968

مزاحمت اینستاگرامی با طمع انتقام‌گیری

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرم سایبری که با ساخت اکانت‌های مختلف در شبکه‌ اجتماعی‌ اينستاگرام با انگیزه انتقام‌گیری از طریق فضای مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکی پرونده کرده بود، شناسایی و به مقامات ذی‌صلاح تحویل داده شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی درتشریح این پرونده به خبرنگار ما گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و عنوان کرد شخصی ناشناسی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موجب سلب آسایش وی شده است، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با ساخت حساب‌های کاربری متعدد در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال پيام مبادرت به ایجاد مزاحمت برای شاکی پرونده کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده ، متهم در کمترین زمان ممکن شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت ولیکن با روبه ‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و هدف خود از اين اقدام را انتقام‌گیری در پی دریافت جواب منفی از شاکي پرونده اعلام کرد.

رئیس پلیس فتا سمنان با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع مزاحمت اینترنتی تشکیل می شود، بیان داشت: برابر قانون، هر گونه مزاحمت برای دیگران در فضای مجازی جرم بوده و طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

این مقام انتظامی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: بعضي از افراد با سوء استفاده از فضاي مجازي با اين تصور كه هرگز شناسايي نمي‌شوند اقدام به ايجاد مزاحمت براي ديگران مي‌كنند اما اين افراد بايد بدانند در صورت شكايت، پليس فتا آنها را شناسايي و دستگير خواهد کرد.

وی بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط