رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

لزوم آگاهی کاربران در خصوص کلاهبرداری های شبکه اینستاگرام

1399-06-05 08:40
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 149976

رئیس پلیس فتا استان اصفهان مطرح کرد:

لزوم آگاهی کاربران در خصوص کلاهبرداری های شبکه اینستاگرام

درخواست واریز وجه

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری جدید و زیرکانه مجرمان سایبری در محیط اینستاگرام با شگرد درخواست واریز وجه برای دوستان به کاربران هشدار داد.

پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا: سرهنگ مرتضوی، رئيس پليس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: با توجه به راه‌اندازی رمز دوم پویا و کاهش برداشت‌های غیر مجاز، کلاهبرداران اینترنتی با استفاده از دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری کاربران درشبکه اجتماعی اینستاگرام و درخواست پول از آشنایان آنها به کسب درآمد نامشروع می‌پردازند.

وی افزود: شهروندان بایستی قبل از واریز وجه به حساب آشنایان خود که به این شیوه درخواست کمک دارند، با شماره صاحب آنان تماس گرفته و از صحت درخواست افراد مطمئن شوند.

اين مقام انتظامی از کاربران خواست: در اولین فرصت به طریقی ماجرای دسترسی غیر مجاز مجرمان به اکانت شبکه اجتماعی خود را به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهند تا بستر سوء استفاده مجرمان کاهش یابد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: هنگامی که درخواست کمکی هر چند اندک از دوستان خود در شبکه اجتماعی مشاهده می‌کنند، بر این باورند اگر با صاحب اکانت جهت اطمینان از صحت ادعا تماس بگیرند کم لطفی و بی احترامی به او است؛ در حالی که  شیادان فضای اینترنتی با دانستن این مقوله به این کار غیر قانونی ادامه می‌دهند.

رئيس پليس فتا استان اصفهان یادآور شد: ضمن انتخاب رمزهای غیر قابل حدس برای حساب های کاربری خود، از دانلود و اجرا کردن نرم‌افزارهای موجود در منابع نامعتبر به شدت بپرهیزند و در هنگام ورود به شبکه اجتماعی حتما از اصلی بودن صفحه ورود و درگاه های معتبر اطمینان حاصل کنند. 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید