رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-05 11:08
تنظیم اندازه قلم

پ

0:57
کد خبر: 149977

شناسایی عامل نفوذ کننده به اطلاعات شخصی کاربران

دسترسی به اطلاعات

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی كه با دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی کاربران از آنان اخاذی می کرد، توسط پليس قتا استان اصفهان شناسايی و دستگير شد.

پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا :سرهنگ مرتضوی، رئيس پليس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پي شكايت تعدادی از شهروندان مبنی بر اينكه فردی ناشناس به تلفن همراه آنها دسترسی داشته است، رسیدگی به این موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.

اين مقام مسئول عنوان داشت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم که مردی جوانی بود موردشناسايی قرار گرفت و باهماهنگی مراجع قضایی و طی یک عمليات غافلگيرانه در مخفيگاهش دستگير شد.

سرهنگ مرتضوی اضافه كرد: متهم دربازجويی‌های انجام شده در مقابل شواهد و قرائن پليس به جرم خود اقرار کرد و انگيزه خود را از انجام این عمل مجرمانه، سرگرمی و كنجكاوی بیان داشت.

وی گفت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد کاربران با نصب یک برنامه کاربردی بر روی تلفن همراه خود، به صورت ناخواسته اجازه دسترسی به اطلاعات موجود در تلفن همراهشان که شامل پيامك‌ها، مخاطبين، فيلم‌ها و تصاوير خصوصی بود را برای متهم صادر می‌کردند و این مجرم سایبری نیز بدین وسیله از آنها اخاذی می کرد.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصيه می‌شود به جهت جلوگيری از آلوده شدن تلفن همراه به بدافزار و نرم افزارهای مخرب برنامه های مورد نياز خود را فقط از سايت‌‌های معتبردانلود كنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط