رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-29 08:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:40
کد خبر: 150048

حمله هکرها به سرورها و ایستگاه‌های کاری لینوکسی

..

با افزایش محبوبیت پلتفرم‌های متن باز، محققان در شرکت کسپرسکی هشدار داده‌اند که هکرها با استفاده از ابزارهای مخصوصی دستگاه‌های لینوکسی را مورد حمله قرار می‌دهند.

با افزایش محبوبیت پلتفرم‌های متن باز، محققان در شرکت کسپرسکی هشدار داده‌اند که هکرها با استفاده از ابزارهای مخصوصی دستگاه‌های لینوکسی را مورد حمله قرار می‌دهند. محققان کسپرسکی هشدار داده اند که "هکرها و کلاهبرداران به طور فزاینده‌ای دستگاه‌های مبتنی بر Linux را برای سوء‌استفاده از آسیب‌پذیری‌های این سیستم‌عامل با استفاده از ابزارهای خاص طراحی شده مشخص، مورد هدف قرار می دهند."

گزارش TechRepublic:
«روند توسعه مجموعه ابزارهای تهدیدهای پیشرفته و مستمر (APT) در گذشته بارها توسط متخصصان ما مشخص شده است و ابزارهای متمرکز بر لینوکس نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بخش‌های امنیتی برای حفظ امنیت سیستم‌های خود بیش از گذشته از لینوکس استفاده می‌کنند و مهاجمان با توسعه ابزارهای پیشرفته به دنبال نفوذ به آن‌ها هستند.»

با افزایش محبوبیت پلتفرم‌های متن باز، محققان در شرکت کسپرسکی هشدار داده‌اند که هکرها با استفاده از ابزارهای مخصوصی دستگاه‌های لینوکسی را مورد حمله قرار می‌دهند. «یوری نامستنیکوف» مدیر تیم تحقیقات جهانی کسپرسکی در روسیه، اعلام کرده است:

cyber-malware-attack-threats.jpg

تعداد بالایی از بازیگران APT در حال بررسی وضعیت برای استفاده از بدافزارهای لینوکس یا برخی از ماژول‌های مبتنی بر لینوکس هستند. در این میان می‌توان به کمپین‌های «LightSpy» و «WellMess» اشاره کرد که هردو علاوه بر دستگاه‌های ویندوزی، محصولات مجهز به لینوکس را نیز هدف قرار داده‌اند. بدافزار LightSpy می‌تواند به دستگاه‌‌های iOS و مک نیز حمله کند.

در حالی که حمله به سیستم‌های مبتنی بر لینوکس هنوز رایج نیست، با تعدادی آسیب‌پذیری در این سیستم عامل روبه‌رو هستیم. کسپرسکی به این موضوع اشاره کرده است که تعداد کم حملات کنونی، نشان‌دهنده خطر بزرگی که سیستم‌ها را تهدید می‌کند، نیست و حمله به یک سرور لینوکس اغلب عواقب قابل توجهی در پی دارد.

در سال‌های اخیر مجموعه ابزار گروه روسی «Turla» تغییرات زیادی را تجربه کرده  است که شامل استفاده از (Backdoor) نیز می‌شود. طبق گفته کسپرسکی در اوایل سال ۲۰۲۰، اصلاحیه جدید درپشتی لینوکس «Penguin x64»، بسیاری از سرورها در ایالات متحده آمریکا و اروپا را تحت تأثیر قرار داده است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط