رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-11 11:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:38
کد خبر: 150060

سرقت اطلاعات بانکی با شگرد فروش فیلم و سریال

سرقت اطلاعات

رئيس پليس فتا اصفهان از دستگیری فردی كه با شگرد فروش و دانلود فیلم در شبکه‌های اجتماعی اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان و برداشت از حساب آن‌ها می‌کرد، خبر داد.

پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا :سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این خبر گفت: با ارائه مرجوعه قضائی چهار نفر مالباخته مبنی بر برداشت غير مجاز از حساب بانكی آن‌ها توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار كارشناسان اين پليس قرار گرفت.

وي افزود: شاکیان اظهار داشتند پس از مشاهده تبلیغات مربوط به فیلم و سریال با عضویت در کانال تلگرامی آگهی دهنده اقدام به خرید لینک دانلود و پرداخت 20 هزار ریال کردند که پس از آن نه تنها هیچگونه لینکی دریافت نکردند حتی موجودی حساب آن‌ها نیز بصورت غیر مجاز برداشت شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: تحقيقات توسط کارشناسان اين پليس آغاز و با بررسی‌های علمی و فنی انجام گرفته نهایتا متهم شناسايی و دستگير شد و در این رابطه پرونده تكميل و جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايی تحويل داده شد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد:  افراد سود جو اقدام به ایجاد کانال و صفحات تبلیغاتی با موضوعات جذاب و اغوا کننده می‌کنند و از کاربران فضای مجازی درخواست دارند برای دریافت کالا یا خدمات با پرداخت مبالغ اندک به آدرسی که جعلی است و خودشان طراحی کرده‌اند مراجعه کنند که در واقع کاربر را به درگاه جعلی پرداخت (فیشینگ) هدایت و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آن‌ها می‌کنند.

وی به هم‌وطنان توصیه کرد: برای انجام یک خرید اینترنتی موفق علاوه بر رعایت تمامی پروتکل‌های امنیتی مثل واردکردن دستی و چک کردن آدرس دقیق در قسمت آدرس بار، استفاده از افزونه‌های ضد فیشینگ درگاه بانکی و...، سعی کنید که در هنگام عملیات پرداخت اینترنتی، رمز دوم پویا خود را در ثانیه‌های پایانی باقیمانده از اعتبار آن وارد نمایید تا با این کار فرصت ارتکاب جرم را از مجرمین سلب و گرفتار فیشینگ نشوید.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از عموم شهروندان خواست : در صورت مشاهده هرگونه درگاه پرداخت الکترونیکی مشکوک و یا سایت‌ فیشینگ، آدرس آن را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط