رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-15 11:29
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150102

شناسایی 4 نفر از عاملان نشر اکاذیب در فضای مجازی

اینستا

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری از شناسایی و کشف پرونده با موضوع هتاکی به یکی از کارمندان دولتی شهرستان بروجن و دستگیری ۴ نفر، افراد مرتبط با پرونده در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی یکی ادارات دولتی شهرستان مبنی بر انتشار اکاذیب ازسوی افرادی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام علیه یکی از کارکنان این اداره، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرارگرفت.

وی افزود: اقدامات فنی و تخصصی انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان بروجن منجر به شناسایی متهمان شد؛ پس از احضار متهمان در خصوص موضوع از نامبردگان تحقیق به عمل آمد که درمواجه با ادله دیجیتال، ضمن اقرار به جرم ؛ انگیزه خود را مسائل شخصی با شاکی عنوان کردند.

وی از تحویل متهمان به مراجع قضایی خبر داد و بیان داشت: هتک حیثیت اقدامی است که سبب تحقیر و پایین آوردن ارزش و اعتبار افراد در میان جامعه و باعث ضربه به آبرو و حیثیت آنها می‌شود و در قانون نیز برای آن جرم‌انگاری شده است؛ قانونگذار در مواد ۱۶ و ۱۷ قانون جرایم رایانه ای در خصوص رفتارهایی که منجر به هتک حیثیت افراد می شود، به آن اشاره کرده است.

این مقام مسئول از شهروندان خواست : در مواجهه با هر گونه موارد مشکوک در فضای سایبر موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط