رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-08 08:40
تنظیم اندازه قلم

پ

2:49
کد خبر: 150141

معرفی نرم افزار MiniTool ShadowMaker

فناوری

MiniTool ShadowMaker، نرم افزاری سریع و ساده برای پشتیبان گیری ازاطلاعات شماست. با توجه به افزایش نقش داده ها در زندگی روزمره ما، باید بتوانیم آنها را از آسیب دسترسی و استفاده های غیرمجاز، تغییر، افشا و تخریب محافظت کنیم.

برای ایمنی ازاطلاعات و داده های خود از MiniTool ShadowMaker استفاده کنید. شما می توانید نسخه رایگان MiniTool ShadowMaker را که دارای یک دوره آزمایشی 30 روزه است، بارگیری کنید تا مجددا به برنامه های قبلی خود بازگردید.

MiniTool ShadowMaker ابزاری با کاربرد آسان است که به کاربران ویندوز کمک می کند تا به راحتی از پرونده ها، سیستم و دیسک/ پارتیشن های خود پشتیبان تهیه کنند.

در حین تهیه نسخه پشتیبان، می توانید حالت ایجاد تصویر(Image creation mode) را از بین بخش مورد استفاده (used sector) یا حالت بخش به بخش (sector by sector mode) انتخاب کنید. اگر بخش مورد استفاده انتخاب شود، فقط از بخشی که فایل ها از آن استفاده می کنند، پشتیبان تهیه خواهد کرد ولی در حالت بخش به بخش، کپی دقیق پارتیشن انجام می گردد. همچنین می توانید قابلیتهای دیگر این نرم افزار از جمله تعیین اندازه فایل ها، فشرده سازی یا حذف آنها را ببینید که در این خصوص مهمترین موضوع محافظت از رمز عبور است.

برای محافظت در برابر دسترسی های غیرمجاز می توانید برای فایل پشتیبان رمزعبور تعیین کنید. می توانید ازالگوریتم استاندارد سازی متقارن (Advanced Encryption Standard) برای رمزگذاری استفاده کنید. ابزار ShadowMaker یک پشتیبان گیری کامل، منطبق شونده، افزایشی و منظم را به شما ارائه می دهد و کمک می کند تنظیمات پشتیبانی را شخصی سازی کنید.

پشتیبان گیری کامل : این بدان معنی است که یک کپی کامل از فایلهای ذخیره شده در درایو می گیرد.

پشتیبانی منطبقی : ذخیره اطلاعات تغییر یافته در آخرین لحظه عمل پشتیبان گیری

پشتیبانی افزایشی : قابلیتی است که از داده های تغییر یافته و یا ایجاد شده ی نسخه پشتیبان قبلی، کپی برداری می کند.

این ابزار همچنین قابلیتی منظم برای اجرای خودکار پشتیبان گیری های شما فراهم می کند.

پس از تکمیل نسخه پشتیبان، می توانید آن را در بخش بازیابی (restore section) جستجو و پیداکنید. نسخه مورد نظر خود را برای بازیابی انتخاب کرده و دکمه بازیابی را بزنید. سپس می توانید قابلیت های بررسی فایل ها/ پوشه های موجود پیدا کنید. پس از آن، محل مورد نظر را فایل بندی و برای بازیابی انتخاب کنید.

گاهی اوقات ویندوز دچار مشکل می شود و خوب راه اندازی نمی شود. بهترین راه حل در اینجا بازیابی مجدد سیستم از روی تصویر پشتیبان گیری شده سیستم قبلی می باشد. برای انجام این کار توصیه می شود با ایجاد یک راه انداز سی دی/ دی وی دی شکل یا USB وارد WinPE شوید.

با راه اندازی مجدد کامپیوتر و اتصال به MiniTool ShadowMaker، می توانید آخرین نسخه پشتیبان گیری شده سیستم را بازیابی کرده و ویندوز 10 را بدون از دست دادن اطلاعات، مجدداً نصب کنید.

ویژگی جالب دیگر این نرم افزار، همگام سازی است. این ویژگی کمک می کند تا داده ها را بین دو پوشه همگام سازی کنید واین بدین معنا است که کپی داده ها در پوشه ای دیگر به منظورجلوگیری ازاتلاف داده ها، در دسترس قرار می گیرد. این ویژگی زمانی بسیار مفید است که بخواهید در مدت زمان بسیار کوتاهی، کپی پوشه های با محتویات زیاد را ایجاد کنید.

سیستم عامل هایی که توسط نرم افزار MiniTool ShadowMake پشتیبانی می شوند، عبارتند از:
Windows 10 (تمام نسخه ها)
Windows 8  (تمام نسخه ها)
Windows 7  (تمام نسخه ها)
Windows XP  (تمام تسخه ها)
Windows Server 2019
Windows Server 2016
Windows Server 2012/2012 R2
Windows Server 2008/2008 R2
Windows Server 2003/2003 R2

سیستم فایل های پشتیبان شده در این نرم افزار عبارتند از:
•    FAT 16
•    FAT32
•    NTFS
•    Ext2/3
•    exFAT
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط