رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-16 09:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:33
کد خبر: 150153

کلاهبردار اینترنتی در پوشش ثبت نام استخدامی شرکت

دستگیری کلاهبردار در پوشش ثبت نام استخدامی شرکت توسط پلیس فتا مازندران

رئیس پلیس فتا مازندران از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد درگاه جعلی (ثبت‌نام استخدامی شرکت) در شبکه‌های اجتماعی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب افراد کرده بود، خبر داد .

سرهنگ دوم سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا استان مازندران مبني بر اينکه برای هزینه ثبت‌نام استخدامی در شرکتی به درگاه جعلی پرداخت هدايت شدند و پس از درج اطلاعات حساب بانکي تراکنش ناموفق داشته اند و بعد از آن مبلغ جمعاً به مبلغ 200.000.000 ريال از حساب بانکي شان  به صورت غير مجاز برداشت شده است ؛ پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکیان موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم ساکن استان مرکزی است که  با هماهنگی مقام قضائی و نیابت، نامبرده دستگیر و به پلیس فتا استان منتقل شد.

سرهنگ خورشاد بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با روبه ‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به برداشت غیر مجاز از حساب 40 نفر از شهروندان مازندرانی به مبلغ 500.000.000 ریال عتراف کرد.

رئیس پلیس فتا استان مازندران تاکید کرد: تبلیغات، پیشنهادهای فریبنده و حقوق‌های غیر متعارف در فضای مجازی ممکن است دامی برای کلاهبرداری از متقاضیان کارباشد ،افراد باید حتما به صورت حضوری قبل از استخدام با صاحب آگهی ملاقات کنند و از محل فعالیت وی مطلع شوند و در صورت اطمینان از صحت موضوع، اقدامات بعدی را انجام دهند.

سرهنگ خورشاد از کاربران خواست: تا در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir در قسمت مرکز فوریتهای سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت ها و صفحات اجتماعی صورت بگیرد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط