رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-18 08:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:06
کد خبر: 150209

شناسایی عامل انتشار کلیپ و تصاویر نامتعارف اخلاقی در اینستاگرام

insta

رئیس پلیس فتا استان همدان با اشاره به اینکه انتشار هرگونه محتوای نامتعارف اخلاقی اعم از کلیپ و تصاویر در فضای‌مجازی یک عمل مجرمانه است گفت: در این راستا متهمی در شهرستان ملایر از توابع استان دستگیر شدند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش نهاد رئیس پلیس قتا استان همدان در تشریح این خبر گفت: کارشناسان پلیس فتا با رصد و پایش مستمر فضای مجازی صفحه‌ای را در شبکه اجتماعی اینستاگرام که اقدام به انتشار کلیپ و تصاویر نامتعارف اخلاقی می کرد و موجب نارضایتی فعالان اجتماعی شده بود؛ شناسایی کردند.

این مقام انتظامی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی مالک صفحه اینستاگرامی مذکور پسر جوان به هویت معلوم ساکن یکی از شهرهای استان همدان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مرجع قضایی متهم دستگیر شد و هنگامی که با مدارك و مستندات پلیس روبرو شد به بزه انتسابی اعتراف کرد.

وی با اشاره به تحویل متهم  به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده اش ، تصریح کرد : بر اساس ماده 14 قانون جرائم رایانه ای هركس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله كند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری كند، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

رئیس پلیس قتا استان همدان از عموم مردم درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط