رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-18 08:32
تنظیم اندازه قلم

پ

1:54
کد خبر: 150213

عامل انتشار تصاویر خصوصی زن جوان دستگیر شد

دستگیری عامل انتشار تصاویر زن جوان در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا قزوین از دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی زن جوان در قزوین خبر داد . 

 سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی رئیس پلیس فتا قزوین در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ضمن تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان قزوینی مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در اظهارت خود بیان داشت شخص ناشناسی با ایجاد یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر شخصی بنده را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب وارد شدن خدشه به آبرو و حیثت بنده شده و الفاظ ناشایست و خلاف واقع به بنده نسبت داده که تقاضای شناسایی و دستگیری عامل جرم را دارم.

سرهنگ فرهودی گفت : کارآگاهان پلیس فتا قزوین با بررسی سرنخ های موجود و انجام اقدامات تخصصی رد مجرم را در فضای مجازی دنبال و ضمن شناسایی عامل انتشار تصاویر شاکی ، با هماهنگی های قضایی به عمل آمده مجرم را دستگیر و به پلیس فتا منتقل  کردند.

رئیس پلیس فتا قزوین تصریح کرد: متهم که از نزدیکان شاکی نیز است در مواجه با مستندات پرونده ضمن اعتراف به جرم خود بيان داشت که صفحه اینستاگرامی متعلق به وی بوده و در پی اختلافاتی که با شاکی داشته ، به قصد انتقام جویی تصاویر وی را که در اختیار داشته در فضای مجازی منتشر کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد : مطابق ماده 745 قانون جرایم رایانه ای هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. 

وی توصیه کرد: شهروندان با رفتار مسئولانه خود در فضای مجازی و نظارت بیشتر بر عملکرد فرزندان خود می توانند نقش بسزایی در کاهش جرایم فضای مجازی داشته باشند و از ارتکاب برخی جرایم از سوی فرزندان و نزدیکان خود پیشگیری به عمل آورند. 

رئیس پلیس فتا قزوین از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با موارد مشابه، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش مركز فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط