رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-25 12:29
تنظیم اندازه قلم

پ

2:45
کد خبر: 150214

جعبه ابزار ارزیابی تأثیر اینترنت: از هسته ای که زیربنای اینترنت است محافظت کنید

جعبه ابزار ارزیابی تاثیر اینترنت

انجمن اینترنت، اولین جعبه ابزار ارزیابی نظارتی را راه اندازی کرده است که خصوصیات حیاتی مورد نیاز برای محافظت و تقویت آینده اینترنت را تعریف می کند.

جعبه ابزار ارزیابی تأثیر اینترنت، راهنمایی است که به شما کمک می کند تا مقررات، روند فناوری و تصمیمات، به زیرساخت های اینترنت آسیب نرساند. اینترنت را در حالت مطلوب توصیف می‌کند: شبکه‌ای از شبکه‌ها که به طور جهانی قابل دسترس، غیرمتمرکز و باز است. جریان آزاد را تسهیل می نماید و دانش، ایده‌ها و اطلاعات را کارآمد می کند.

 

ویژگی‌های مهم جعبه ابزار ارزیابی تأثیر اینترنت

پنج ویژگی حیاتی شناسایی شده توسط IWN عبارتند از:

•    یک زیرساخت قابل دسترسی با یک پروتکل مشترک - یک "زبان مشترک" که امکان اتصال جهانی و دسترسی بدون محدودیت به اینترنت را فراهم می‌کند.

•    معماری باز بلوک‌های سازگار با قابلیت استفاده مجدد – زیرساخت‌های باز با مجموعه‌ای از استانداردها که امکان ابتکار رایگان را فراهم می‌کند.

•    مدیریت غیرمتمرکز و یک سیستم مسیریابی توزیع شده واحد - مسیریابی توزیع شده امکان رشد شبکه‌های محلی را فراهم می‌کند، ضمن اینکه اتصال جهانی را حفظ می‌کند.

•    شناسه‌های جهانی مشترک - یک شناسه مشترک واحد که به رایانه‌ها و دستگاه‌های سراسر دنیا اجازه می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

•    یک شبکه خنثی، با هدف عمومی از فناوری - یک محیط پویای ساده و سازگار با پرورش فرصت‌های بی‌نهایت برای نوآوری.

 

Internet_Impact_Assessment_Toolkit.jpg

این خصوصیات وقتی با هم ترکیب شوند، پایه و اساس منحصر به فردی هستند که موفقیت اینترنت را پشتیبانی می‌کنند و برای رشد سالم آن ضروری هستند. هرچه اینترنت با IWN همسو شود، برای نوآوری در آینده و مزایای گسترده‌تر همکاری، انعطاف پذیری، دستیابی به سطح جهانی و رشد اقتصادی، بازتر و چابک‌تر است.

جوزف لورنزو هال، معاون ارشد انجمن اینترنت، توضیح می‌دهد: "توانایی اینترنت برای حمایت از جهان از طریق همه گیری جهانی، بهترین روش اینترنت است." "دولت‌ها برای تسهیل این محور گسترده جهانی در چگونگی کار، یادگیری و اجتماعی شدن بشریت نیازی به هیچ کاری نداشتند. فقط اینترنت کار می‌کند - به لطف اصولی که موفقیت آن را تضمین می‌کند. "

منبعی برای سیاستگذاران و تکنسین ها

جعبه ابزار ارزیابی تأثیر اینترنت به عنوان منبعی مهم برای کمک به سیاست گذاران و فن آوران اطمینان حاصل خواهد کرد که روند پیشنهادهای نظارتی و فنی به معماری منحصر به فرد اینترنت آسیب نمی‌رساند. این جعبه ابزار توضیح می‌دهد که چرا هر ویژگی IWN برای اینترنت بسیار مهم است و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی که می تواند در صورت آسیب دیدن هر یک از این خصوصیات بوجود آید، زیاد است.

به عنوان مثال، این جعبه ابزار نشان می دهد که چگونه مدل شبکه محدود کننده چین بر شدت دسترسی جهانی آن تأثیر می گذارد و مانع همکاری با شبکه های خارج از مرزهای آن می شود. همچنین مشخص می‌کند که چگونه پیشنهادات شبکه دولت ایالات متحده با بیان چگونگی اتصال شبکه ها با توجه به ملاحظات سیاسی و نه ملاحظات فنی، معماری اینترنت را به چالش می‌کشد.

وی افزود: "ما شاهد روشی هستیم که دولت‌ها به بخشهایی از زیرساخت‌های اینترنت حمله می‌کنند تا از طریق روش‌های فنی مشکلات اجتماعی و سیاسی را حل کنند. ضعف آگاهانه می‌تواند ساختار اساسی اینترنت را به شدت تغییر دهد و به اکوسیستم پشتیبانی کننده از آن آسیب برساند."

"ما هم به سیاستگذاران و هم به کاربران اینترنت، اطلاعات و ابزاری را می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که این منبع را که باعث اتصال، نوآوری و توانمندسازی برای همه می‌شود، نمی‌شکنند."
 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط