رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-19 12:42
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150246

گرداننده صفحه غیراخلاقی در شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد

گرداننده صفحه غیراخلاقی در شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری عامل ترویج محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی در غرب استان تهران خبر داد.

سرهنگ موسوی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد: برابر رصدهای صورت گرفته در راستای پیشگیری و مقابله با نشانگاه‌ها و عاملان ترویج فرهنگ منحط غربی و انتشار محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی در یکی از شبکه‌های اجتماعی ممنوعه و فیلتر شده صفحه مجرمانه‌ای که در آن خانمی جوان تصاویر نامتعارف شخصی خود را منتشر می‌کرد شناسایی و به پلیس فتا ملارد احضار شد.

سرهنگ موسوی افزود: کارشناسان پلیس فتا شهرستان ملارد صفحه‌ای عمومی که کاربر آن محتوای مجرمانه را در حوزه شهرستان ملارد و غرب تهران تولید و نشر می‌داد را شناسایی و مورد بررسی فنی قرار دادند که توانستند کاربر ایجاد کننده این صفحه را شناسایی و با هماهنگی مرجعه قضائی متهم را به پلیس فتا دعوت کردند . 

این مقام مسئول بیان داشت : در مرحله اول از متهمه که خانم جوانی بود تعهد اخذ شد که علاوه بر حذف تمام مستندات غیر اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی، دیگر عمل مجرمانه خود را تکرار نکند اما متاسفانه متهمه با تغییر نام کاربری و به گمان عدم شناسایی توسط پلیس فتا اقدام به ادامه فعالیت خود در شبکه اجتماعی مورد نظر کرده است که در مرتبه دوم پس از شناسایی به پلیس فتا احضار شد.

وی ادامه داد: متهمه ابتداً منکر وجود چنین صفحه‌ای شد و قبل از حضور در پلیس فتا، برنامه شبکه اجتماعی مدنظر را از تلفن همراه خود حذف کرد، امّا با اقدامات فنی و اثبات ادله دیجیتال جرم  وی راهی بجز اعتراف نداشت که صفحه مدنظر را او ایجاد کرده و از عمل خود نادم می‌باشد. علیهذا پرونده تکمیل و جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع شد.

رئیس پلیس فتا ویژه غرب استان تهران تصریح کرد: با توجه به دستور مقام قضائی، در خصوص جلوگیری از اشاعه فحشاء و منکرات و ترویج دهندگان محتوای علیه عفت و اخلاق عمومی اعلام کرد که برابر ماده چهاردهم قانون جرایم کامپیوتری انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن جرم بوده و اشاعه محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی حتی در صفحات کاربری خصوصی که امکان بازنشر این گونه محتواهای مجرمانه وجود دارد برای کاربران متخلف مسئولیت قانونی در پی خواهد داشت و پلیس فتا برابر قانون نسبت به شناسایی عاملین و مروجین این محتواها در فضای مجازی اقدام و مجرمین را به مرجع قضائی معرفی خواهد کرد.

این مقام انتظامی در خصوص استفاده نوجوانان و جوانان از شبکه‌های اجتماعی بیگانه و استفاده از فیلترشکن‌ها هشدار داد و تاکید کرد : این گونه شبکه‌های اجتماعی بدلیل ترویج گسترده فساد و فحشاء و اباحه گری در جوامع مختلف فیلتر شده اند زیرا ابزاری برای ایجاد انحرافات اخلاقی و اعتقادی در بین جوانان، نوجوانان و حتی کودکان جوامع هدف از جمله ایران اسلامی توسط دشمنان غربی است ؛ علیهذا استفاده از این شبکه‌های اجتماعی ممنوع بوده و رهاسازی فرزندان در آن لطمات جدی و جبران ناپذیر روحی، اخلاقی و دینی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از هموطنان درخواست کرد: هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط