رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-31 09:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:44
کد خبر: 150294

کشف پرونده ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی تلگرام

ایجاد مزاحمت

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از کشف یک پرونده ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد و گفت : انگیزه متهم در ارتکاب جرم ، انتقام جویی بوده است . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ رضا ملوکی رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران درتشریح این پرونده قضایی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبني بر مزاحمت‌های مکرر شخصی ناشناس که با ارسال پیام‌های توهين آميز و تهدید در شبکه اجتماعی تلگرام باعث ایجاد اختلاف بین وی و همسرش شده بود، رسيدگي به پرونده در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی از شناسایی متهم خبر داد و گفت: بعد از اقدامات تخصصی و فنی‌ و مهندسي تیم کارشناسان پليس فتا فردي به هويت ( س‌- ر) 32 ساله شناسایی و با دستور مقام قضايي به اين پليس دعوت شد و پس از مشاهده دلایل و مستندات لب به اعتراف گشود و گفت مدتي طولاني و بدون مشکل با شاکي همکار بوده اما در يک پروژه کاري به اختلاف نظر رسيديم و همين امر باعث آغاز کدورت بين من و شاکي شد که براي گرفتن انتقام از وی با در اختيار داشتن شماره همسرش اقدام به ارسال پيامک براي شاکي و همسر وی کردم تا از اين طريق آرامش زندگي او را بر هم بزنم.

رئیس پليس فتا اظهار کرد:  فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی این امکان را فراهم می آورد تا افراد با هویت‌های مجازی و غیرواقعی با حساب‌های کاربری متفاوت در قالب هویت‌های مختلف در این فضا به فعالیت بپردازند.

وی تصریح کرد: دلیل اینکه مجرمان یا کاربران فضای مجازی خیلی راحت ‌تر از فضای حقیقی اخلاقیات را زیر پا می‌گذارند همین هویت‌های مجازی است. این افراد معمولا گمان می کنند در صورت شکستن خطوط قرمز اخلاقی و اجتماعی، مورد سرزنش و یا مجازات قرار نمی‌گیرند.

رییس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران خاطرنشان کرد: پلیس فتا با هرگونه فعالیت سوء و هنجارشکن برابر قانون برخورد می کند و در این خصوص هیچ گونه ملایمتی نخواهد داشت.

این مقام مسئول بیان داشت : شهروندان در صورت مواجهه با هرنوع مشکلی می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند و با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  و یا با شماره تماس 36224490 درخواست خود را ثبت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط