رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-24 10:25
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150325

گرداننده کانال تلگرامی غیراخلاقی شناسایی و دستگیر شد

گرداننده کانال تلگرامی غیراخلاقی شناسایی و دستگیر شد

رییس پلیس فتا کرمانشاه از شناسایی و دستگیری گرداننده کانال غیراخلاقی خبرداد و گفت: برابر قانون جرائم رایانه‌ای، هرکس محتویات مستهجن را تولید، ارسال یا منتشر کند، به حبس و جزای نقدی و یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ علی کریمی رئيس‌ پليس فتا استان‌ کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني پليس‌فتا در تشريح اين‌ خبر گفت: در پی رصدهای صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا در شبکه‌ها‌ی اجتماعی، کانالی مشاهده شد که سازنده آن اقدام به ارسال محتویات مستهجن و مبتذل می‌کرد.

وي  ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات مربوطه وتحلیل مستندات جمع‌آوری شده و با بررسی اطلاعاتی و تخصصی مدیراصلی کانال را شناسایی و در نهایت طی  یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ‌ادامه داد: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شد، ولی با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و از کار خود اظهار ندامت و پشیمانی کرد. در نهایت متهم به همراه پرونده جهت سیرمراحل قانونی خود به دادسرا معرفی شد.

اين مقام مسئول با بيان هشدار به کاربران گفت: برابر قانون جرائم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ کریمی در ادامه به کاربران فضای مجازی به خصوص خانواده ها توصیه کرد: متأسفانه صفحات غیراخلاقی فعال در فضای مجازی می‌‌تواند ویروسی برای تخریب شخصیت جوانان و نوجوانان هستند که اگر والدین بر عملکرد سایبری فرزندان خود نظارتی نداشته باشند ممکن است به این ویروس آلوده شوند.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه گفت: والدین می توانند از نرم افزارهای کنترل فرزندان که در سایت های معتبر موجود است استفاده کنند همچنین در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir و گزینه تماس با ما بخش مرکز فوریت‌های سایبری اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط