رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-25 10:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:08
کد خبر: 150333

شناسایی و دستگیری ادمین گروه غیراخلاقی در شبکه اجتماعی تلگرام

شناسایی و دستگیری ادمین گروه غیراخلاقی در شبکه اجتماعی تلگرام

رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری یک ادمین گروه غیراخلاقی در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد و گفت: در مقابله با هنجارشکنان فضای مجازی با قاطعیت برابر قانون برخورد خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو رئیس پلیس فتا استان زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی رصد و گشت زنی‌های مستمر فضای‌ مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان، گروه مجرمانه فعال در زمینه غیراخلاقی در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی و اقدامات لازم جهت دستگیری گردانندگان آن در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: با انجام اقدامات فنی و پلیسی متهم به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیرشد و پس از روبرو شدن با شواهد و مدارک موجود، به بزه ارتکابی خود اقرار کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: برابر ماده 14 قانون جرائم رایانه‌ای اشاعه محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی حتی در صفحات کاربری خصوصی که امکان بازنشر این‌گونه محتواهای مجرمانه وجود دارد برای کاربران مسئولیت قانونی در پی دارد.

سرهنگ آدینه‌لو تاکید کرد: پلیس فتا زنجان به منظور ایجاد محیط امن و سالم برای خانواده‌ها، با رصدهای مستمر و شبانه روزی در فضای مجازی و با به کارگیری کارشناسان مجرب، ضمن برخورد جدی با مجرمان سایبری، محیطی ناامنی را برای مجرمان این حوزه فراهم می‌ کنند.

رئیس پلیس فتا استان زنجان با بیان اینکه پلیس فتا به ‌صورت شبانه ‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است ، اظهار داشت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا وب‌‍سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط