رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-25 10:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 150336

برخورد قانونی با هنجارشکنی ها در حوزه گردشگری صورت می گیرد

نشست با گردشگری

رئیس پلیس فتا استان گلستان از برخورد قانونی با هنجارشکنان در حوزه گردشگری خصوصاً تورهای غیرمجاز خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ "ابراهيم پرسا" رئیس پلیس فتا استان گلستان در نشستی با حضور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان گفت: بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی زمینه‌ساز رونق حوزه گردشگری است، اما متأسفانه افرادی هم هستند که از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و با تبلیغات اغواکننده، اقدامات غیرقانونی و غیرمجاز مرتکب می شوند.

وی افزود: متأسفانه باوجود اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر اعمال محدودیت‌های اجتماعی و الزام در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از هرگونه تجمع در سطح جامعه، اخیراً از سوی افراد ناشناس با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی، شاهد تبلیغات و برگزاری تورهای غیرمجاز به‌صورت مختلط تحت عناوین بوم گردی، طبیعت‌گردی، کوه‌ پیمایی وغیره در سطح استان بودیم.

این مقام مسئول گفت: در برخی از این تورهای غیرمجاز، افرادی اقدام به تهیه تصاویری با پوشش نامناسب و انتشار آن در فضای مجازی کردند و سبب ترویج بی‌بندوباری و ناهنجاری اجتماعی در این حوزه شدند ؛ در این خصوص پلیس فتا با همکاری پلیس اطلاعات، ضمن رصد مستمر و پایش فضای مجازی، ضمن شناسایی هنجارشکنان ، پس از هماهنگی با مراجع قضایی، برخورد قانونی را انجام می دهد .

سرهنگ پرسا تصریح کرد: پلیس یاری گر شهروندان قانون ‌مدار و حامی فعالان فرهنگی و اجتماعی است و درعین‌ حال در برخورد با هنجارشکنان هم برابر قانون رفتار خواهد کرد.

در ادامه این جلسه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز ضمن تقدیر از اقدامات پلیس فتا گفت: مباحث مطرح ‌شده در این جلسه و تعامل صورت گرفته می‌تواند راهگشا باشد و امیدواریم در آینده شاهد ناهنجاری‌های خارج از عرف و قانون در حوزه گردشگری نباشیم.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط