رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-25 09:47
تنظیم اندازه قلم

پ

0:59
کد خبر: 150343

کلاهبرداری با ترفند رمال تلگرامی

رمال تلگرامی

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به دعانویسی و کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: سرهنگ مرتضوی رئيس پليس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: به دنبال وصول پرونده و ادعای شاکی در خصوص کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد دعانویسی و رمالی از طریق شبکه‌ اجتماعی تلگرام، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

اين مقام مسئول عنوان داشت: با بررسی‌های انجام شده توسط كارشناسان مشخص شد فردی ناشناس با ایجاد صفحه در شبکه‌های اجتماعی اقدام به دعانویسی، طالع‌بینی، فال‌گیری و رمالی کرده و با ارسال اشیاء و مهره‌های جادوگری اقدام به کلاهبرداری می‌کند.

وی افزود: با توجه به شواهد و مدارك موجود و تحقيقات تخصصی صورت گرفته نهايتاً متهم شناسايی و طی يك عمليات پليسی در مخفیگاه خود دستگير شد.

سرهنگ مرتضوی با هشدار به شهروندان به خصوص بانوان گفت: مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شرایط و مشکلات خانوادگی شهروندان، برای خود کسب و کار مخفی دعانویسی و رمالی راه اندازی کرده‌اند و از این طریق پول‌های هنگفتی به دست می‌آورند، که خانواده‌ها باید در این خصوص هوشیار بوده و به‌هیچ‌ وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانند آن از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط