رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

خطرات بازی‌های آنلاین برای کودکان را جدی بگیریم

1399-06-25 13:16
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 150348

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران:

خطرات بازی‌های آنلاین برای کودکان را جدی بگیریم

هشدار پلیس فتا درباره تهدیدهای بازی انلاین روی فرزندان

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران گفت: درحالی‌که ازنظر قانون، فروش بازی‌های رایانه‌ایی ممنوعیتی ندارد اما این بازی‌ها ممکن است برای کودکان مضر باشد و موجب شود به دلیل خشونت، هیجان زیاد، نمایش تصاویر و شخصیت‌های نامناسب تأثیرات روحی، روانی و تربیتی بدی بر روی آنها بگذارد.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ سیدنظام موسوی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران اظهار کرد: بازی‌های آنلاین به ‌شدت اعتیادآور هستند و با انجام این بازی‌ها کاربر از شرایط عادی زندگی دور می‌شود و این موضوع به‌ خصوص در کودکان می‌تواند باعث افت تحصیلی، بروز مشکلات رفتاری و آسیب‌های جسمی شود. 

وی ادامه داد: گرایش کودکان و نوجوانان به بازی‌های رایانه‌ای و نوع پیشرفته‌تر آن یعنی بازی‌های آنلاین و استفاده کمتر از وسایل بازی سنتی شاید آسیب و تهدید برای سلامت جسمی، روحی و روانی آنها محسوب شود اما برخی نیز بر این باورند که محروم کردن نوجوانان از ابزار و امکانات هوشمند راهکار درستی نیست. 

سرهنگ موسوی یادآور شد: کمپانی‌های تولید بازی با در اختیار گذاشتن پرداخت‌های درون بازی، پول مجازی، سکه‌های طلا و غیره برای ادامه بازی هزینه‌های زیادی را از اعضای خود طلب می‌کنند که ممکن است در برخی موارد توسط افراد سودجو و کلاهبردار در جهت خرید مراحل یا فروش امتیازات بازی به درگاه پرداخت جعلی هدایت کرده و از آنان سواستفاده شود.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از خطرات دیگر این بازی‌ها، سرقت هویت و ورود به حریم خصوصی فرزند شما با استفاده از عدم آگاهی آنها عنوان کرد و افزود: برخی از کودکان و نوجوانان در این بازی‌ها کد کاربری و رمز عبورهایی را ایجاد می‌کنند که حاوی اطلاعات هویتی آن‌هاست و یا در مکالمات چندجانبه‌ای که در حین بازی جریان دارد در مقابل پیام‌هایی که از آنان درخواست اطلاعات شخصی می‌کنند، به‌راحتی اطلاعاتشان را افشاء کرده و مجرمان را به حریم شخصی‌شان راه می‌دهند.

سرهنگ موسوی گفت: در دنیای امروز نوجوانان و برخی از جوانان توجه زیادی به بازی‌های آنلاین دارند و از بازی‌های اینترنتی استفاده می‌کنند، موضوعی که برایشان بسیار جذاب است و مشتری‌ زیادی هم دارد.

وی تأکید کرد: به‌ هر حال باید با پذیرش تحولات شدید در دنیای سنتی و قرار گرفتن در عصر مدرن و نوین به این بازی‌ها به‌ عنوان رسانه‌ای نوین و نیازمند نظارت و توجه، نگریست.؛ لذا والدین باید توجه لازم را در خصوص انتخاب نوع بازی رایانه‌ای و همچنین رده سنی بازی‌ها، نظارت کافی را داشته باشند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خاطرنشان کرد: پل ارتباطی پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی آماده پاسخگویی و راهنمایی آنلاین به گزارشات ثبت شده شهروندان می‌باشد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید