رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-27 10:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 150366

برخورد قاطع و قانونی با انتشار دهنگان فیلم های غیر اخلاقی در فضای مجازی

اخاذی

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی و دستگیری دو نفر از گردانندگان صفحه اینستاگرامی که اقدام به انتشار فیلم های غیراخلاقی  می کردند ،خبر داد و گفت: پلیس فتا با این افراد برخورد قاطع و قانونی می کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر گفت: در پی رصد و گشت زنی‌های مستمر فضای‌ مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، فیلم غیراخلاقی که در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و واتس آپ شهرستان در حال بازنشر بود، رصد و با توجه به اهمیت موضوع اقدامات لازم جهت شناسایی منتشرکنندگان آن در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ضمن هماهنگی با مقام قضایی دو جوان از اهالی شهرستان شناسایی و به پلیس فتا احضار شدند که این دو نفر گرداننده اصلی صفحه اینستاگرامی و همچنین منتشرکننده فیلم موردنظر بودند و پس از روبرو شدن با شواهد و مدارک موجود، به بزه ارتکابی خود اقرار کردند، این دو جوان اعتراف کردند که به دلیل بالا بردن بازدید و جذب مخاطب در شبکه‌های اجتماعی مرتکب این عمل غیراخلاقی شده‌اند.

این مقام انتظامی ادامه داد: برابر ماده 14 قانون جرائم رایانه‌ای اشاعه محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی حتی در صفحات کاربری خصوصی که امکان بازنشر این‌گونه محتواهای مجرمانه وجود دارد برای کاربران مسئولیت قانونی در پی دارد.

سرهنگ دانش پور تأکید کرد: پلیس فتا کردستان به ‌منظور ایجاد محیط امن و سالم برای خانواده‌ها، با رصدهای مستمر و شبانه‌روزی در فضای مجازی و با به‌کارگیری کارشناسان مجرب، ضمن برخورد جدی با مجرمان سایبری، محیطی ناامنی را برای مجرمان این حوزه فراهم می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان ، اظهار داشت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط