رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-27 09:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:59
کد خبر: 150367

تبلیغات " ثبت نام و فروش واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی " ممنوع است 

هشدار

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خبر داد : هرگونه تبلیغات در خصوص ثبت نام و فروش واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی جرم محسوب می شود و پلیس فتا با مجرمان برخورد قانونی خواهد کرد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ " رامین پاشایی " معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ، ضمن تاکید بر این که تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر " ثبت نام و فروش واکسن آنفلوانزا و دریافت مبالغ مختلف از متقاضیان " جرم محسوب می شود ، اظهار داشت : پلیس فتا در رصد های روزانه در صورت مواجهه با این گونه آگهی ها با مجرمان برخورد قانونی خواهد کرد.

وی تصریح کرد : تنها مرجع قانونی واگذاری دارو و به خصوص واکسن های آنفلوانزا صرفا با نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش ، در مراکز و داروخانه های مجاز صورت می گیرد و هرگونه تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر فروش اقلام دارویی ممنوع است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود : با توجه به تجزیه و تحلیل پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا با عنوان " تبلیغات و فروش دارو و واکسن تحت عناوین مختلف " به خصوص در ماه های اخیر ، که شیوع کرونا ویروس در کشور شتاب بیش تری پیدا کرده ؛ مشخص شده اکثر این اقدامات صرفا پوششی در جهت کلاهبرداری از متقاضیان است.

این مقام مسئول در خصوص شگرد این متهمان گفت : مجرمان با دریافت مبالغ مختلف در اکثر موارد، دارویی به متقاضیان تحویل نمی دهند و یا با واگذاری واکسن و داروهای تقلبی و در برخی موارد تاریخ مصرف گذشته ،ضمن کلاهبرداری از هموطنان ، سلامت جسمی آنان را نیز به مخاطره می اندازند.

سرهنگ " پاشایی " خبر داد : پلیس فتا در اقدامات پیش دستانه ، به منظور برقراری امنیت در این فضا ، ضمن رصد هر گونه تبلیغات و فروش دارو و اقلام مربوطه ، با مجرمان این حوزه برخورد قانونی می کند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : اجرای این طرح عملیاتی به کلیه رده های انتظامی و شهرستان های پلیس فتا ابلاغ شده و خوشبختانه نتایج خوبی نیز در خصوص پاکسازی و دستگیری متهمان حوزه تبلیغ و فروش دارو و به خصوص واکسن های کرونا ویروس و آنفلوانزا به دست آمده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از هموطنان خواست : به هیچ عنوان به تبلیغات افراد سودجو و کلاهبردار در این فضا توجه نکنند و کلیه نیازهای دارویی خود را صرفا از مراکز مجاز و داروخانه های سطح شهر تهیه کنند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و تبلیغات در این خصوص ، موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس WWW.cyberpolice.ir  اطلاع دهند .
 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط