رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-29 09:29
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 150374

متهمی که با سرقت پول اقدام به خرید ارز می‌کرد

سرقت اطلاعات حساب

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری متهمی خبر داد که با سرقت اطلاعات حساب شاکی، اقدام به خرید ارز از صرافی‌ها کرده بود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا خوزستان در تشریح این خبراظهار داشت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه کرد و مدعی شد از حساب بانکی اش برداشت اینترنتی صورت گرفته است، لذا رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با ثبت دقیق اظهارات شاکی توسط کارشناسان پلیس فتا، پرونده اولیه تشکیل گردید و شیوه برداشت از حساب بانکی شاکی مشخص شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این مجرم سایبری مبالغ برداشتي را صرف خريد ارز از صرافي کرده است، افزود: با اقدامات فنی کارآگاهان پلیس، هویت متهم  مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد.

سرهنگ حسنوند بیان کرد: متهم در مواجهه با ادله غیرقابل انکار کاشناسان پلیس فتا به ناچار به بزه انتسابي اعتراف کرد و طی اظهاراتش بیان داشت که با تصور اینکه این‌گونه جرائم اینترنتی برای پلیس غیر قابل کشف است، اقدام به سرقت اطلاعات بانکی می کرده است.

این مقام مسئول از هموطنان خواست: در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب بانکی هوشیار باشند و اگر تراکنش‌های اینترنتی انجام نمی‌دهند، رمز اینترنتی و رمز پویا را برای کارت‌های خود غیرفعال کنند. همچنین بهتر است از کارت‌های بانکی که موجودی اندکی دارد برای خریدهای اینترنتی خود استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا خوزستان  از معرفی این متهم به همراه پرونده به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خود خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: از کلیک کردن بر روی لینک‌هایی که با عناوین مختلف در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، خودداری کنند و در پرداخت‌های اینترنتی نیز حتماً از درگاه‌های پرداخت رسمی و معتبر که منتهی به دامنه shaparak.ir می‌شوند، استفاده ‌کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط