رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-06-31 10:39
تنظیم اندازه قلم

پ

1:04
کد خبر: 150411

فحاشی دانشجو به استاد در فضای مجازی

1

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از دستگیری دانشجویی که باهدف گرفتن نمره از استاد خود اقدام به فحاشی و توهین به وی در شبکه اجتماعی کرده بود خبر داد.

سرگرد یوسف شاکری رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، گفت: در پی شکایت یکی از اساتید دانشگاه مبنی بر توهین و فحاشی اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی و پس از انجام تحقیقات کارشناسان، عامل ارسال پیام‌های تهدیدآمیز که یکی از شاگردان شاکی است شناسایی و دستگیر شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: این فرد در مواجه با قراین و شواهد صراحتاً ضمن اقرار به ارتکاب جرم، انگیزه خود را انتقام گرفتن از استاد به دلیل نمره پایینی که در امتحانات به وی داده بود بیان کرد.

این مقام سایبری گفت: رعایت اخلاق در فضای مجازی به‌ خصوص در شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند؛ گاهی اوقات کاربران فضای مجازی به گمان اینکه هیچ ‌گاه شناسایی نمی‌شوند اقدام به توهین، افترا و نشر اکاذیب برای افراد حقیقی و حقوقی در این فضا می‌کنند که این تصور غلطی است و جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از عموم مردم خواست : هشدارهای پلیس را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن 0۵۸۲۱۸۲۳۵۰۷ گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط