رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-01 09:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 150428

خبر " هک شدن تلفن همراه از سرشماره  05138062 در شبکه های اجتماعی جعلی" است

هشدار

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با اشاره به این که خبر " هک شدن تلفن همراه از سرشماره  05138062 در شبکه های اجتماعی جعلی" است، اظهار داشت : سازمان هایی که نیاز به اطلاع رسانی دارند از این سرشماره پیغام صوتی ارسال می کنند که مورد تایید مخابرات و سایر دستگاه های ذی ربط است .

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در خبرفوری اعلام کرد : پیامی با موضوع دسترسی به حساب های بانکی شهروندان و کاربران فضای مجازی از طریق هک شدن تلفن همراه از سرشماره  05138062 در شبکه های اجتماعی در حال باز نشر است و متاسفانه این خبر موجب اضطراب و تشویش اذهان عمومی در میان کاربران فضای سایبری و تعدادی از شهروندان شده است.

سرهنگ جهانشیری تصریح کرد: بسیاری از اتفاقات گاز ، برق ، پیامهای خدمات شهرداری و شهری اداره اوقاف ، حوادث غیر مترقبه ،اداره هواشناسی ، سامانه OVC  یا همان احراز هویت و سایر سازمانهای مربوطه که نیازمند به اطلاع رسانی عمومی دارند از این سرشماره پیغام صوتی ارسال می کنند که مورد تایید مخابرات و سایر دستگاه های ذیربط است .

این مقام مسئول با تاکید بر کذب بودن خبر مذکور افزود: فیک نیوزها یا همان اخبار جعلی، اخباری هستند که موجی از نا امنی روانی در بین کاربران فضای سایبری و به ویژه شبکه های اجتماعی پرمخاطب را رقم می زنند ؛ این افراد با نیات مختلف از جمله افزایش بازدید صفحه یا تخریب رقیب مورد نظرو یا تشویش اذهان عمومی و غیره اقدام به نشر اخبارکذب و جعلی می کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی به آن دسته از افراد که فضای سایبر را وسیله رسیدن به مطامع سوء خود می دانند هشدار داد : مطابق قانون رسیدگی به جرایم رایانه ای هرگونه نشر اکاذیب جرم بوده وعلاوه بر پیگرد قانونی مجازات حبس و جریمه نقدی در انتظار مجرمان خواهد بود.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط