رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-01 13:49
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 150436

شناسایی عامل ایجاد مزاحمت درفضای مجازی

شناسایی عامل ایجاد مزاحمت درفضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت : فردی که در شبکه های اجتماعی اقدام به تهدید و ایجاد مزاحمت برای یکی از شهروندان کرده بود، توسط پلیس فتا شهرستان زابل دستگیر شد.

پایگاه اطلاع ‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن کیخا رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در تشريح اين خبر، گفت:  در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مدتی است که شخصی ناشناس با ارسال پیام‌های تهدید‌آمیز در فضای مجازی، برای او ایجاد مزاحمت می کند موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان زابل قرار گرفت.

وی افزود: پس از اخذ اظهارت شاکی و انجام اقدامات فنی و تخصصی، متهم در کمترین زمان ممکن شناسایی و با هماهنگی قضائی به پلیس فتا احضار شد.

سرهنگ حسن کیخا اظهار داشت: متهم که زنی 32 ساله بود، پس از روبه رو شدن با ادله پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف و عنوان داشت به دلیل اختلافات شخصی دست به این اقدام زده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: براساس ماده 745 قانون مجازات اسلامی هر کس به وسيله سامانه‌های رايانه‌ای يا مخابراتی صوت، تصوير و يا فيلم خصوصی يا خانوادگی يا اسرار ديگری را بدون رضايت او جز در موارد قانونی، منتشر و در دسترس ديگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر يا عرفاً موجب هتک حيثيت او شود ،به حبس از نود و يک روز تا دو سال يا به پرداخت جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وی ادامه داد: سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir پل ارتباطی میان شهروندان بوده و آنان می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از این طریق به پلیس اعلام دارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط