رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-07-05 11:45
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 150471

عامل تهدید و اخاذی از دخترجوان در اینستاگرام دستگیر شد

اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری عامل تهدید و اخاذی از دخترجوان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داده و اعلام داشت: تهدید و اخاذی در فضای مجازی جرم تلقی شده و پیگرد قانونی دارد. 

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر اظهار داشت: برابر شکوائیه واصله مبنی بر تهدید و اخاذی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در قبال منتشر نکردن عکس های خصوصی، پرونده اولیه تشکیل شده و با ثبت اظهارات شاکیه، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با بررسی های اولیه مشخص شد که متهم پس از آشنایی با خانم جوان در شبکه اجتماعی اینستاگرام و جلب اعتماد وی به بهانه ازدواج، از وی در خواست ارسال عکس های خصوص کرده است و این خانم نیز پس از فریب اقدام به ارسال عکس های خصوصی خود به متهم نموده است.در ادامه متهم با ارسال پیام های تهدید آمیز از شاکیه در قبال پخش نکردن عکس هایش در فضای مجازی درخواست مبلغ صدمیلیون ریال درخواست کرده بود.

سرهنگ محمودی بیان داشت: با اقدامات تخصصی و فنی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، پس از استخراج مستندات مربوطه و هماهنگی با مقام قضایی ، متهم اصلی شناسایی و با توجه به حساسیت موضوع متهم دستگیر شد و در تحقیق از وی ، او ابتدا منکر بزه ارتکابی خود شد و پس از ارائه مستندات و ادله دیجیتال کافی، به جرم خود اقرار کرد . 

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به هموطنان توصیه کرد: در فضای مجازی به کسانی که شناخت کافی و لازم ندارید به هیچ وجه اعتماد نکرده و عکس‌های خصوصی و خانوادگی خود را به اشتراک نگذارید تا در دام کلاهبرداران سایبری گرفتار نشوید.

شایان ذکر است ،پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و شهروندان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی، با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط